Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Módlmy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

Biskupi polscy skierowali do nas słowo pt. „Pokój tobie Polsko” dotyczące aktualnej sytuacji w Polsce. Jego treść zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Przygotowaliśmy także wersję papierową przesłania, którą można zabrać ze sobą z stolika przy wejściu do kościoła.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas Godziny Świętej o 17.00 modlić się będziemy o świętość kapłanów i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Przy tej okazji dziękujemy Paniom prowadzącym modlitwę w tej intencji.

W piątek (8.05) przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte a także o oddalenie koronawirusa i klęski suszy. Pamiętajmy także w modlitwie o Arcybiskupie Seniorze Stanisławie Szymeckim, który tego dnia obchodzi swoje imieniny.

Przypominamy, że w naszym kościele codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00.

Każdego dnia łączymy się z Wami Kochani na transmitowanej modlitwie różańcowej o godz. 20.30. Transmitujemy także niedzielną Mszę św. o godz. 12.00. Zapraszamy do korzystania z możliwości spowiedzi i  adoracji Najświętszego Sakramentu: od niedzieli do piątku w godz. 15.00-18.00. Nasz kościół przez cały dzień (6.30-19.00) jest otwarty do indywidualnej modlitwy. Zachęcamy do nawiedzeń Najświętszego Sakramentu – Źródła Życia i nadprzyrodzonej siły w trudach codzienności.

Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem przewodnim jest obchodzona w tym miesiącu 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Do nabycia na stoliku, przy wyjściu z kościoła.

Kochani, z całego serca dziękujemy za okazaną troskę o nasz kościół: każde życzliwe zainteresowanie, codzienną modlitwę adoracyjną, a także składane ofiary. Niech Bóg będzie wszystkim nagrodą. Na rozpoczynający się tydzień życzymy doświadczenia opieki Boga i Jego Matki. Szczęść Boże.

 

Odeszli do Pana:

śp. Bogdan Lulewicz i Hilary Prolejko

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
 • 8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

 

4 maja 2020 – poniedziałek

7:00     1. + Józef i Władysława Lulewicz

 1. + Teresa Obuchowska (4 gr.)
 2. + Michał, Leokadia, Wojciech, Anna, Aleksander r. Zwoleńskich, Julia, Michał

18:00   1. + Paweł Breś

 1. W dniu imienin Marioli (sem.)
 2. + Krzysztof Lewandowski (4 gr.)

 

5 maja 2020 – wtorek

7:00     + Teresa Obuchowska (5 gr.)

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00   1. + Henryk Perkowski

 1. + Jadwiga, Józef Krawczyk
 2. W imieniny Ireny i Moniki
 3. + Krzysztof Lewandowski (5 gr.)

 

 

6 maja 2020 – środa

7:00     + Teresa Obuchowska (6 gr.)

18:00   1. + Antoni Grynkiewicz

 1. W intencji wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca
 2. O szczęśliwe rozwiązanie dla Anny
 3. W intencji Żanety i jej dziecka (sem.)
 4. + Krzysztof Lewandowski (6 gr.)

 

7 maja 2020 – czwartek

7:00     1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Teresa Obuchowska (7 gr.)

18:00   1. + Halina Sobolewska (1 r.)

 1. + Eugenia Skrzos, r. Skrzos
 2. + Robert Kurnicki (19 r.) (sem.)
 3. + Krzysztof Lewandowski (7 gr.)

 

8 maja 2020 – piątek

7:00     1. + Stanisława Niewiarowska

 1. + Teresa Obuchowska (8 gr.)

18:00   1. + Felicja i Józef Radziwon, r. Radziwonów

 1. + Edward Cackowski (8 r.), Czesław, Aniela
 2. + Stanisław, Stanisława (f), Bronisława, Antoni (sem.)
 3. + Stanisław (sem.)
 4. + Krzysztof Lewandowski (8 gr.)

 

9 maja 2020 – sobota

7:00     1. + Witold, Bronisława i Kazimierz, r. Iłendo

 1. + Teresa Obuchowska (9 gr.)

18:00   1. + Tadeusz Wasilewski

 1. + Kazimierz Karolczuk
 2. + Krzysztof Lewandowski (9 gr.)
 3. + Elżbieta, Eugeniusz Hryniewiccy (sem.)

 

10 maja 2020 – niedziela

7:30     1. + Teresa Obuchowska (10 gr.)

 1. + Stanisława, Bronisław r. Drozdowskich, Irena i Marianna

9:00     1. + Jadwiga, Mieczysław, Aleksandra, Mirosław r. Sokołowskich

 1. + Elżbieta, Eugeniusz Hryniewiccy

10:30   W 14 r. urodziny Ani

12:00   W intencji Parafian

18:00   1. + Halina Szóstko i o zdrowie Dariuszowi

            2. + Krzysztof Lewandowski (10 gr.)