Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. W tym roku jesteśmy zaproszeni do lektury Ewangelii wg św. Mateusza. Po wieczornych Mszach będziemy wsłuchiwać się w kazania Jezusa zapisane przez św. Mateusza. Przy wyjściu z kościoła zabierzmy słowo Jezusa zaadresowane do każdego osobiście. Zastanówmy się, co Jezus przez to słowo chce do mnie powiedzieć?   

W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie w godzinach adoracji Najświętszego Sakramentu: 15.00-18.00, 19.00-21.00. W piątek przez przyjęcie Komunii św. i uczestnictwo w nabożeństwach wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Różaniec fatimski (transmitowany) będzie tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00.

W najbliższą niedzielę – I miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne KŻR.

Od jutra transmitować będziemy: codzienny różaniec i niedzielną Mszę św. o godz. 12.00.

Przypominamy, że od niedzieli do piątku włącznie jest w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi.

W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po wieczornej Mszy św. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona na sobotę (2.05) Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

Kochani, z całego serca dziękujemy za okazaną troskę o nasz kościół: każde życzliwe zainteresowanie, codzienną modlitwę adoracyjną, a także składane ofiary. Niech Bóg będzie wszystkim nagrodą. Na rozpoczynający się tydzień życzymy doświadczenia opieki Boga i Jego Matki. Szczęść Boże.

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

 

 

I n t e n c j e  m s z a l n e

27 kwietnia 2020 – poniedziałek

7:00     + Mariusz Drągowski

18:00   1. + Michał Łapiński

 1. W intencji Anny o szczęśliwe rozwiązanie
 2. + Bogdan Lulewicz

 

28 kwietnia 2020 – wtorek

7:00     W 40 r. urodzin Piotra i całą rodzinę

18:00   1. + Halina Sobolewska

 1. + Tadeusz Radziszewski (30 dz.)

 

29 kwietnia 2020 – środa

7:00     W intencji studiów Alicji

18:00   1. + Marcin Borowski (5 r.), Grzegorz Bielatowicz

 1. W intencji Anny i Józefa Radziukiewiczów

 

30 kwietnia 2020 – czwartek

7:00    

18:00   1. + Julian Jarosławski, r. Jarosławskich i Hryniewickich

 1. W intencji Wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin
 2. W urodziny Urszuli Grzech

 

1 maja 2020 – piątek

7:00     1. + Teresa Obuchowska (1 gr.)

 1. + Anna Szczesiul

18:00   1. + Danuta Hecel

 1. + Krzysztof Lewandowski (1 gr.)

 

2 maja 2020 – sobota

7:00     1. + Czesław i Felicja Jasińscy

 1. + Teresa Obuchowska (2 gr.)

18:00   1. O zdrowie wnuków: Rafała, Zosi, Wojtusia, Antosia

 1. + Aniela Średzińska
 2. + Maria, Mieczysław, Tadeusz Kluk
 3. + Krzysztof Lewandowski (2 gr.)

 

3 maja 2020 – niedziela

7:30     + Teresa Obuchowska (3 gr.)

9:00     1. + Maria Braukowska (3 r.), Jan, Zdzisław

 1. + Sergiusz Golczuk (4 r.) i za rodziców (sem.)

10:30   1. + Anna Kluczko (2 r.)

 1. + Zenon Łukaszewicz (4 r.)

12:00   W intencji Parafian

18:00   1. Dziękczynna z okazji imienin Marioli

 1. + Krzysztof Lewandowski (3 gr.)