Kochani

Od dzisiaj (25.03) obowiązują nowe zasady zgromadzeń publicznych, w tym religijnych, min. ograniczające w nich udział do 5 osób. Nie jesteśmy w stanie wypełnić ich w naszym kościele, szczególnie podczas Mszy św. i innych nabożeństw.

Do ich odwołania Msze św. w niedziele i dni powszednie, Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa będą sprawowane bez udziału wiernych, w kaplicy naszego Domu Parafialnego. Będziemy je transmitować przez Internet (Facebook: parafiachk). Będą one odprawiane według zamówionych intencji.

Natomiast w kościele, w dni powszednie od 9.00-12.00 i 15.00-18.00 a w niedziele od 15.00-18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i przyjęcia o pełnych godzinach Komunii Świętej z zachowaniem zasady przebywania w kościele do 5 osób.

Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują do tego, by przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Do Komunii Świętej można przystąpić będąc w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu śmiertelnego, jeden raz w ciągu dnia z zachowaniem godzinnego postu eucharystycznego. Spowiedź konieczna jest, gdy jest się w stanie grzechu śmiertelnego. Tą zasadę należy przyjąć jako obowiązującą.

Do odwołania jest nieczynna także kancelaria parafialna. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie, bądź drogą mailową, pamiętając, że zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do zaleceń.

Pozostajemy Kochani w duchowej z Wami łączności. Pozdrawiamy i każdemu z Was błogosławimy:

Wasi duszpasterze