Msza św.: poniedziałek-sobota 7.00, 18.00 (transmisja z kaplicy domu parafialnego);

niedziela: 9.00, 12.00 (transmisja z kościoła)

Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30 (transmisja z kaplicy domu parafialnego)

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i Komunii Świętej (o pełnych godzinach): poniedziałek – sobota g. 9.00-12.00, 15.00-18.00, niedziela g. 15.00-18.00

Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 12.45 (transmisja z kaplicy domu parafialnego)

Różaniec: codziennie o 20.30 (transmisja z kaplicy domu parafialnego)

Kancelaria parafialna: kontakt mailowy i telefoniczny

 

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do duchowego udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali a także czytania i rozważania męki Pańskiej w przekazie Ewangelistów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele według podanego wyżej porządku. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 20.30 (transmisja z kaplicy domu parafialnego).

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam, w tym roku inaczej niż zwykle, głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Zachęcamy, by tegoroczne rekolekcje przeżyć na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego w domu. Niech pomogą nam w tym rozważania ks. Kamila Dąbrowskiego, dostępne na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=NksHXtb1o4E

Przypominamy o ograniczeniach związanych z przebywaniem w miejscach publicznych (maksymalnie do 5 osób) i odległości przynajmniej 1 m. pomiędzy zgromadzonymi (miejmy to w pamięci przystępując do Komunii Świętej i spowiedzi). Z tego powodu zostały przygotowane numery na ławkach – zajmujemy tyko miejsca oznaczone. Prosimy o uszanowanie tego porządku. Przy tej okazji przypominamy, że nasz kościół otwarty jest przez cały dzień. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem a także do duchowego udziału w transmisjach Mszy św. i innych nabożeństw.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy pospieszyli naszej wspólnocie parafialnej z pomocą wpłacając na nasze konto bankowe i do skarbonki w kruchcie kościoła dobrowolne ofiary.

Przy tej okazji dziękujemy naszym parafianom Markowi Keżelowi, Kamilowi Żywolewskiemu i p. Organiście za instalację urządzeń pozwalających na transmisję nabożeństw z naszego kościoła.

Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem naszego Ks. Arcybiskupa, z zasadami przyjmowania Komunii Świętej duchowej oraz żalu doskonałego w czasie pandemii koronawirusa. Dokumenty znajdziemy na naszej stronie internetowej.

W duchu wiary i chrześcijańskiej miłości bądźmy absolutnie posłuszni naszym pasterzom i odpowiednim służbom. Strzeżmy się przed treściami przekazywanymi przez współczesnych „proroków” i nie powielajmy ich. Modlitwą i życzliwością ogarnijmy wszystkich, którzy z narażeniem życia podejmują służbę potrzebującym.

Przy bocznych ołtarzach można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz naszą wielkopostną jałmużnę, którą tradycyjnie chcemy wspomóc misję naszego parafianina ks. Adama Wińskiego na Kubie.

Pozdrawiamy Was. Jesteście obecni w naszych sercach. Wszystkich zawierzamy wstawienniczej modlitwie naszej Matki.

 

 

Intencje

30 marca 2020 r. – poniedziałek

7:00     + Mariusz Drągowski

18:00   1. + Marianna, Kazimierz, r. Idźkowskich, Niewińskich i Zimnochów

 1. + Ks. Stanisław, r. Wierzbickich
 2. W urodziny Wiesławy

 

31 marca 2020 r. – wtorek

7:00     + Felicja Hryniewicka

18:00   1. W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii

 1. W urodziny Julii o bł. Boże i opiekę MB

 

1 kwietnia 2020 r. – środa

7:00     + Franciszek, Dominika Szczesiul

18:00   1. + Wiesława Sokół (4 r.), Lech Sokół

 1. + Anna Kruszewska

 

2 kwietnia 2020 r. – czwartek

7:00     + Mariusz Drągowski

18:00   1. W urodziny Krystiana        

 1. + Irena, Tadeusz Dawidziuk

 

3 kwietnia 2020 – piątek

7:00     1. + Jadwiga, Wincenty, Antoni, Ignacy, Janina

 1. + Aniela Średzińska
 2. + Anna Szczesiul (30 dz.)

18:00   W imieniny Ryszarda Panusia

 

4 kwietnia 2020 – sobota

7:00     + Władysław, Marianna Wróblewscy

18:00   1. + Paweł Breś

 1. W 8 urodziny Amelii
 2. Dziękczynna za życie Anny i o Boże błogosławieństwo

 

5 kwietnia 2020 – niedziela

9.00     1. + Stanisława i Bronisław, r. Drozdowskich, Marianna i Irena

 1. W 45 r. ślubu Ireny i Edwarda
 2. + Henryk Perkowski
 3. W 1 r. urodziny Martyny
 4. W 7 urodziny Marka i 9 Szymona

12:00   1. W intencji Parafian

 1. + Czesław i Henryk, r. Tyborowskich, Korolczuków i Majewskich