Kochani, służby troszczące się o nas w czasie epidemii koronawirusa zakazały zgromadzeń publicznych, w tym religijnych przekraczających 50 osób. Domaga się tego nasze bezpieczeństwo. Nasz Pasterz Ks. Arcybiskup Tadeusz udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. praktycznie wszystkim. Zachęcamy, by czas pozostania w domu pogłębił rodzinne więzi i wzmocnił je wspólną modlitwą. Niech jej szczytem stanie się duchowe uczestnictwo w Eucharystii transmitowanej przez rozmaite media (rozkład na naszej stronie internetowej) i duchowa Komunia Święta. Włączmy się w ten sposób w troskę tylu odpowiedzialnych ludzi za ład w czasie tego trudnego nam wszystkim doświadczenia.

Nasz kościół jest otwarty od godz. 6.30 do wieczornej Mszy św. włącznie. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy i nawiedzeń Najświętszego Sakramentu. Ks. Arcybiskup zaprosił kapłanów i osoby konsekrowane do codziennej modlitwy różańcowej w miejscu zamieszkania o godz. 20.30. Zachęcamy, byście włączyli się w tą modlitwę w Waszych domach.

Wszystkie sprawy kancelaryjne możecie Kochani załatwiać telefonicznie lub elektronicznie (parafiachk@gmail.com), co nie znaczy, że zamknięte zostaje nasze biuro parafialne. Godziny jego urzędowania pozostają te same (7.30-8.00, 17.00-17.45). Służymy także sakramentem spowiedzi i innymi duchowymi dobrami, jakie ofiarowuje nam Kościół. Prosimy, by w duchu chrześcijańskiej miłości mieć otwarte oczy na osoby starsze i samotne. A nadto, by kierować się we wszystkim roztropnością – cnotą wszystkich cnót.

Kochani ogarniamy Was wszystkich nieustanną modlitwą.

Wasi duszpasterze.