Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30

Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 17.00 (do 29.03 odwołana)

Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 17.00-18.00, piątek, g. 19.15-21.00 (możliwość spowiedzi)

Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 12.45

Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00

Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40

Rekolekcje wielkopostne: 29-31.03 (prowadzi ks. Cz. Parzyszek)

Rekolekcje wielkopostne dzieci i młodzieży: 30.03-1.04 (prowadzą Siostry od Aniołów)

Katechezy o Mszy św.: 5 minut przed niedzielną Mszą św.

 

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

W związku z epidemią koronawirusa modlitwą ogarniamy chorych i tych, którzy o nich się troszczą. Prosimy:  „Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie! My grzeszni Ciebie Boga prosimy, wysłuchaj nas Panie!”. Zachęcamy, by ten czas przeżywać w duchu chrześcijańskiej wiary, nadziei i miłości, w posłuszeństwie odpowiednim służbom, w niepoddawaniu się działaniu złego i wszelkim próbom wprowadzania zamętu. Chrześcijanin grzeszy ciężko poddając się i rozpowszechniając beznadzieję i modne ostatnio tzw. fake news’y.

Ks. Arcybiskup Metropolita wydał zarządzenie (całość na naszej stronie internetowej) dyspensujące od udziału w Mszy św. osoby w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę a także osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Ks. Arcybiskup zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie w łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe Mszy św. i innych nabożeństw.  Zgadnie z zaleceniami w naszym kościele będzie dzisiaj sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. W kościele może przebywać nie więcej niż 50 osób. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, równolegle będą odprawiane Msze św. w dolnym kościele. Wszystkie spotkania wspólnot są odwołane do 29.03. Przypominamy także, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Korzystajmy z łaski osobistego spotkania z Jezusem na indywidualnej modlitwie.

Transmisje nabożeństw w mediach:

niedziela 7:00 – TVP1; 19:00 – Polskie Radio, pr. 1; 9:30 – Telewizja TRWAM; 11.00 – TVP1; 13:00 – TVP POLONIA.

W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta. Św. Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

Trwajmy w Chrystusie, niech On będzie naszą mocą. Pasterską troską i życzliwością ogarniamy wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są. Szczęść Boże!

W ostatnim czasie odszedł do Pana śp.  Mariusz Drągowski

 

 

Intencje

16 marzec 2020 – poniedziałek

7:00    1. Za chorych i cierpiących

 1. + Józef, Regina Dąbrowscy

17:00  Adoracja NS zakończona Suplikacjami

18:00 1. + Tadeusz

 1. + Krystyna, Henryk Makulscy, Jadwiga, Wojciech Karni, Teresa, Edmund Sokołowscy

 

17 marzec 2020 – wtorek

7:00    1. + Zbigniew Pieńczak

 1. + Alojzy Skutnik

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje

18:00 1. + Jan Żywolewski (1 r.)

 1. W urodziny Kacpra
 2. + Łukasz Trebliński (30 dz.)

18 marca 2020 – środa

7:00    + Anna, Józef

17:00  Adoracja NS zakończona Suplikacjami

18:00 1. W intencji Bogu wiadomej

 1. + Józef Janowicz

 

19 marca 2020 – czwartek

7:00    1. + Józef Obuchowski, r. Obuchowskich, Popławskich, Robert Roszko

 1. + Władysław, Albina, Łucja, Henryk, Antoni
 2. + Wincenta (f) Łoniewska (3 r.), r. Łoniewskich i Osieckich

17:00  Adoracja NS zakończona Suplikacjami

18:00 1. W 70 urodziny Anny o zdrowie i bł. Boże oraz za całą rodzinę Mazerskich

 1. + Maria, Józef, Leszek Zadykowicz, Władysława (f), Władysław, Tadeusz Grodzik

 

20 marca 2020 – piątek

7:00    + Henryk, Tomasz, Władysława (f), Marianna, Józef r. Lulewicz

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Marian, Józefa (f), Franciszek, Wojciech r. Małyszko

 1. W 18 urodziny Szymona

 

21 marca 2020 – sobota

7:00    + Zygfryd Szczesiul (2 r.)

18:00 1. + Helena Kępa

 1. + Jadwiga, Edward Prolejko
 2. + Antoni, Emilia, Adolf, Franciszek, Józef Czebotar

 

22 marca 2020 – niedziela

7:30    + Józef, Aniela Stawowscy

9:00    1. + Franciszka (f), Jan, Leokadia, Romuald, r. Niewińskich, Słomińskich

 1. + Jan Choromański, r. Choromańskich

10:30 1. + Jan i Eugenia Niedzielin, Zbigniew Czarniecki, r. Niedzielin

 1. + Bronisława Jarosz (19 r.), Edward Jarosz

12:00 W intencji Parafian

17:00  Adoracja NS zakończona Suplikacjami

18:00 1. + Antoni, Krystyna, Tadeusz, Leonarda

 1. 20 urodziny Gabrysi Kuźmickiej o bł. Boże (sem.)