Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30

Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 17.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 17.00-18.00, piątek, g. 19.15-21.00 (możliwość spowiedzi)

Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 12.45

Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00

Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40

Rekolekcje wielkopostne: 29-31.03 (prowadzi ks. Cz. Parzyszek)

Rekolekcje wielkopostne dzieci i młodzieży: 30.03-1.04 (prowadzą Siostry od Aniołów)

Katechezy o Mszy św.: 5 minut przed niedzielną Mszą św.

 

Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw.

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Organizujemy wyjazd na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są życzymy obfitującego w dobro duchowe czasu Wielkiego Postu.

 

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Anna Szczesiul i Ryszard Olędzki

 

 

Intencje

Poniedziałek – 9 marca 2020 r.

7.00   + Stanisław Mieleszkiewicz

17.00 Adoracja NS

18.00 1. + Jan i Leontyna Mieleszkiewicz

 1. W urodziny Grzegorza

 

Wtorek – 10 marca 2020 r.

7.00   + Wacław, Anna, Michał, Janina

17.00 Adoracja NS

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. + Mieczysław Sienkiewicz

 1. + Ryszard Olędzki (30 dz.)

 

Środa – 11 marca 2020 r.

7.00   + Marianna i Mieczysław Oksinowicz

17.00 Adoracja NS

18.00 1. + Mirosław Snarski

 1. + Józef Leonik (4 r.) i jego rodzice
 2. W imieniny Bożeny
 3. W imieniny Matyldy

 

Czwartek – 12 marca 2020 r.

7.00   + Stanisław Mieleszkiewicz

17.00 Adoracja NS

18.00 1. + Stanisław Maliszewski

 1. W imieniny Bożeny i za całą jej rodzinę

 

Piątek – 13 marca 2020 r.

7.00   W imieniny Krystyny Pieńczak

17.00 Adoracja NS

18.00 1. + Henryk, Witolda (f)

 1. W intencji rodziny Chrzanowskich

 

Sobota – 14 marca 2020 r.

7.00   + Józef Markiewicz

18.00 1. + Józef Wysocki (9 r.), Janina, Kazimierz, Władysława (f), r. Wysockich, Domaszuków, Radziwonów, Lulów

 1. + Jadwiga, Feliks Minta, Helena, Władysław Kanc
 2. + Julian i Janina

 

Niedziela – 15 marca 2020 r.

7.30   + Ryszard Sokołowski

9.00   + Jadwiga, Leon, r. Cieśluków, Czerwonków i Bąków

10.30 1. W 6 urodziny Laury

 1. W 26 urodziny Bartosza

12.00 1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Joanny Dziełak

17.00 Adoracja NS

18.00 + Tadeusz, Helena, Jarosław Kanoza

 

Myśli o poście:

Celem prawdziwego postu jest spożywanie prawdziwego pokarmu, którym jest pełnienie woli Ojca (J 4, 34). Skoro Adam nie posłuchał nakazu Boga, by nie spożywać owocu z drzewa poznania dobra i zła, człowiek wierzący poprzez post pragnie z pokorą zawierzyć się Bogu, ufając w Jego dobroć i miłosierdzie.

Benedykt XVI

 

Lepiej jest pokonać swój język niż pościć o chlebie i wodzie.

 

św. Jan od Krzyża