Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

W sobotę (22.02), w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W przyszłą niedzielę (23.02), rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

W dniach 6-8.03 w naszej parafii odbędą się rekolekcje Emmaus poświęcone zgłębianiu Słowa Bożego. Są one adresowane do tych, którzy uczestniczyli w rekolekcjach Nowe Życie lub w Seminarium odnowy wiary. Zapisy prowadzimy w zakrystii.

W dniach od 13-15.03 odbędą się w Bogdankach wyjazdowe rekolekcje dla młodzieży naszej parafii. Zapisy bezpośrednio u ks. Wojciecha lub w zakrystii i biurze parafialnym.

W przyszłą niedzielę (23.02) po Mszy św. o godz. 10.30, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośba do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła.

Szkoła podstawowa przy ul. Żurawiej zaprasza na Dzień Otwarty – 20.02 (czwartek), godz. 17.00-19.00.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę i modlitwą wesprzemy nasze Seminarium Duchowne. Z tej okazji Ks. Rektor napisał do nas list, z którego treścią możemy się zapoznać na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy, by intencje, które nosimy w naszych sercach: chorych, zagubionych i strapionych, borykających się z rozmaitymi problemami a także dziękczynienia i przebłagania powierzać wspólnocie parafialnej. Będą one włączane w Nieustającą Nowennę do Miłosierdzia Bożego i sprawowaną w intencji wszystkich Parafian niedzielną Eucharystię o godz. 12.00 a także w modlitwę grup formacyjnych naszej Parafii. Przy wejściu do kościoła jest księga, do której takie intencje możemy wpisywać.

Solenizantów, jubilatów tygodnia i wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

 

 

 

Intencje

17 lutego 2020 r. – poniedziałek

7.00    + Jan Żywolewski

17.00  Adoracja NS

18.00  1. + Halina Sobolewska (17 gr.)

 1. + Aleksander, Stanisław, Edward, Eugenia, Irena, r. Treblińskich
 2. Stanisław, Leontyna, r. Mianowskich, Dmochowskich
 3. + Romuald, Emilia, Marianna Ziółko

 

18 lutego 2020 r. – wtorek

7.00    + Adam Ciereszko

17.00  Adoracja NS

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  Msza św. o Miłosierdziu Bożym

 1. + Jadwiga Rachwało (3 r.)
 2. + Halina Sobolewska (18 gr.)
 3. + Marian Korbolewski (25 r.)
 4. + Witold, Leokadia, Irena, Jan Rydzewscy

 

19 lutego 2020 r. – środa

7.00    + Leon

17.00  Adoracja NS

18.00  Msza św. o rozkrzewienie wiary

 1. W intencji Bogu wiadomej
 2. + Halina Sobolewska (19 gr.)
 3. + Tomasz Sarosiek (2 r.)
 4. W urodziny Ewy Chrzanowskiej

 

20 lutego 2020 r. – czwartek

7.00    + Władysław, Leokadia, Danuta, r. Domańskich

17.00  Adoracja NS

18.00  Msza św. o powołania do służby Bożej

 1. + Halina Sobolewska (20 gr.)
 2. Za dusze w czyśćcu cierpiące
 3. + Maciej Kotarski (6 r.)
 4. O uzdrowienie z choroby nowotworowej Ireny

 

21 lutego 2020 r. – piątek

7.00    1. + Irena Rytel

 1. + Halina Sobolewska (21 gr.)

17.00  Adoracja NS

18.00  Msza św. o dary Ducha Świętego

 1. + Halina Kępa
 2. + Franciszek i Janina
 3. + Helena Burtak (30 dz.)

 

22 lutego 2020 r. – sobota

7.00    1. + Jan Perkowski (11 r.)

 1. + Halina Sobolewska (21 gr.)

18.00  1. + Danuta Bazyl (12 r.)

 1. + Stanisław Mieleszkiewicz
 2. + Bolesław Kaftański

 

23 lutego 2020 r. – niedziela

7.00    + Jan Sokołowski

9.00    1. + Feliks Kusznier (43 r.)

 1. + Feliks Snarski

10.30  1. Henryka (f) Czajkowska (20 r.), r. Czajkowskich

 1. Helena, Feliks, r. Wróbel (sem.)

12.00  1. W intencji Parafian

 1. + Halina Sobolewska (23 gr.)

17.00  Adoracja NS

18.00  1. W intencji dr. Leszka Kozłowskiego i jego rodziny

 1. + Aleksander Sankiewicz (sem.)