Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30

Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 17.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 17.00-18.00, piątek, g. 19.15-21.00 (możliwość spowiedzi)

Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 12.45

Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00

Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40

Rekolekcje wielkopostne: 29-31.03 (prowadzi ks. Cz. Parzyszek)

Rekolekcje wielkopostne dzieci i młodzieży: 30.03-1.04 (prowadzą Siostry od Aniołów)

Katechezy o Mszy św.: 5 minut przed niedzielną Mszą św. (I-IV niedziela WP)

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

Przypominamy, że za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

W środę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, patrona naszej prowincji kościelnej, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Msza święta ku czci naszego Patrona, pod przewodnictwem abpa Tadeusza Wojdy będzie sprawowana o g. 18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 17.00, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od g. 6.45 i 17.00 a także w czasie wieczornej adoracji. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o g. 7.00 i o g. 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W I sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. o godz. 18.00, w duchu fatimskim będziemy rozważać tajemnice różańca świętego.

Ukazał się marcowy numer „Dróg Miłosierdzia”, który może być wspaniałą pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się 9.03 według następującego porządku: 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej, procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego; 18.00 – Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem naszego ks. abp Tadeusza Wojdy. Zapraszamy do uczestnictwa.

Dostojnych jubilatów, drogich solenizantów i wszystkich naszych parafian, gdziekolwiek są otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece Matki Najświętszej. 

Intencje

2 marca 2020 – poniedziałek

7:00    + Eugeniusz Gilejko

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Jan Kozioł, Jerzy

 1. + Jan Pancewicz (6 r.)
 2. + Paulina Kragiel, r. Kragiel, Mojsak
 3. + Jan Grodzki

 

3 marca 2020 – wtorek

7:00    1. + Jadwiga Ostaszewska (1 r.)

 1. + Aleksander i Teofila (f)

17:00  Adoracja NS

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Franciszek, Helena, Edmund, Teofil, Aleksander, Joachim, Bolesława, r. Zimnochów i Idźkowskich

 1. + Aniela Średzińska
 2. W intencji Janusza

 

4 marca 2020 – środa

7:00    1. + Paweł Breś

 1. W intencji Kazimierza Bochenko

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Halina Sobolewska

 1. W intencji wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”
 2. + Janina i Franciszek

 

5 marca 2020 – czwartek

7:00    O zgodę w rodzinie

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Henryk Perkowski

 1. + Kazimierz Karolczuk
 2. + Marcin oraz o łaskę zdrowia dla Anny
 3. W urodziny Gabrieli

 

6 marca 2020 – piątek

7:00    + Feliks Trębicki (3 r.)

15-21  Adoracja NS

18:00 1. W urodziny Janiny Gilejko

 1. W intencji Jadwigi Perkowskiej, Agnieszki i Rafała Perkowskich i ich rodzin
 2. Dziękczynna za szczęśliwą operację Elżbiety

 

7 marca 2020 – sobota

7:00    + Zbigniew Pieńczak

18:00 Niedzielna Msza św. z nieszporami

 1. + Krzysztof Lewandowski
 2. Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

8 marca 2020 – niedziela

7:30    + Piotr Normantowicz (28 r.)

9:00    + Roman Kowalski, r. Kowalskich

10:30 W 87 r. urodziny Janiny

12:00 1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Wiktora

17:00  Adoracja NS

18:00 + Henryk, Janina Karwowscy