Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie o godz. 7.00. Tego dnia, w duchu fatimskim, po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy święcić będziemy gromnice, symbolizujące Światło Chrystusa. Zapala się je z wiarą na przejście do wieczności a także, by Chrystus – Światłość świata zachował domostwa od gromów i innych kataklizmów.

Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i instytutach. Pamiętajmy w modlitwach o siostrach posługujących w naszej parafii: s. Katarzynie i s. Brygidzie. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

Świece gromniczne można nabyć przy wyjściu z kościoła. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty.

Z racji na I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12.00 będzie spotkanie formacyjne KŻR, zaś ofiarami na tacę wesprzemy fundusz remontowy naszej parafii.

Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary (94812 zł., 25€, 10£), które w całości przeznaczyliśmy na zakończoną wentylację i rekuperację ciepła naszego kościoła. Odwiedziliśmy 865 domów, które zamieszkuje ponad 2651 osób.  Z radością poznaliśmy tych, których dotychczas znaliśmy tylko z widzenia, z nadzieją na częstsze spotkania wychodziliśmy od tych, których widzieliśmy po raz pierwszy. Nieustannie powierzamy Kochani intencje, które powierzyliście nam w czasie odwiedzin i dziękujemy Bogu za Was i Waszą miłość do Chrystusa i Kościoła.

Solenizantów, jubilatów tygodnia i wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 • 29 I – bł. Bolesławy Lament (1862-1946), założycielka Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny. Beatyfikowana w Białymstoku, przez Jana Pawła II. Przy ul. Stołecznej 5 znajduje się jej sanktuarium.
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

 

 

Intencje

27 stycznia 2020 – poniedziałek

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (27 gr.)

 1. O zdrowie Ireny

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Zbigniew Eljasiewicz (27 gr.)

 1. + Wojciech i Stanisław Godlewscy
 2. W 4 urodziny Tadeusza i za jego rodziców
 3. + Bożena Żadziłko

 

28 stycznia 2020 – wtorek

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (28 gr.)

 1. + Zbigniew Eljasiewicz (28 gr.)
 2. + Antoni Bochenko, r. Bochenko

17:00  Adoracja NS

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. W 5 urodziny Jana i Fryderyka

 1. W urodziny Magdaleny

 

 

29 stycznia 2020 – środa

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (29 gr.)

 1. O zdrowie, szczęśliwą pracę, powodzenie w nauce i potrzebne łaski

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Zbigniew Eljasiewicz (29 gr.)

 1. + Marianna i Antoni Popowscy
 2. W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii

 

30 stycznia 2020 – czwartek

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (30 gr.)

 1. + Zbigniew Eljasiewicz (30 gr.)

17:00  Adoracja NS

18:00 Msza św. o powołania do służby Bożej

 1. + Bartosz
 2. + Anna, Jan, r. Norelów
 3. W intencji wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin

 

31 stycznia 2020 – piątek

7:00    + Kazimiera, Bronisław Gil

17:00  Adoracja NS

18:00 1. W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii

 1. + Marianna, Zefiryn Matulewicz
 2. W intencji dr Bogumiły Arłukowicz i jej rodziny
 3. + Antoni Rutkowski (5 r.)

 

1 lutego 2020 – sobota

7:00    1. + Halina Sobolewska (1 gr.)

 1. + Marianna Kusznier (1 r.)

18:00 1. + Tadeusz (3 r.), Aleksander, Felicja, Józef

 1. + Jan Czauż (28 r.)
 2. + Alicja Bartoszewicz (5 r.)

 

2 lutego 2020 – niedziela

7:30    1. + Bogumiła Mazerska (4 r.), r. Mazerskich

 1. + Jan, Bronisława, Waldemar Szymańscy

9:00    1. + Anna, Edmund

 1. + Paulina, Paweł r. Choroszucha (sem.)

10:30 –

12:00 1. W intencji Parafian

 1. + Halina Sobolewska (2 gr.)
 2. W urodziny Patryka (sem.)

18:00 + Janina, Henryk, Krystyna, Piotr