W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych: we wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.          

W świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można się zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

W przyszłą środę, na godz. 18.30 zapraszamy do prac porządkowych i dekoracyjnych w naszym kościele. Zadbajmy, by jak najpiękniej przygotować Boga i nasz dom na dzień Jego urodzin w ludzkim ciele.

W najbliższą sobotę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe:

sobota: 6.00; 9.00, 18.00;

niedziela: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Poprowadzi je ks. Andrzej Kakareko, kanclerz naszej Kurii.

Chorych i starszych parafian będziemy odwiedzać w domach najbliższą sobotę (21.12) od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać się w tej sprawie do zakrystii lub kancelarii.

Tradycyjnie chcemy posłać naszą świąteczną pamięć do naszego parafianina ks. Adama Wińskiego, misjonarza na Kubie, którego listy publikujemy na naszej stronie internetowej. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbonki przy wyjściu z kościoła.

We wrześniu przyszłego roku (5-12.09) zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę do Francji (Lourdes, La Salette i innych ciekawych miejsc w Francji). Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

Niech ostatni tydzień Adwentu będzie czasem skupionej na Chrystusie uwagi, by nie zatracić Go w przedświątecznym zabieganiu. Wszakże chodzi tylko o to, by On wciąż rodził się w nas. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Tym, którzy będą wyjeżdżać, już dzisiaj życzymy bezpiecznej drogi i szczęśliwych Świąt w gronie najbliższych.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Jodłowską. Wieczny odpoczynek …

 

Intencje

16 grudnia 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Anna Wszeborowska (16 gr.)

 1. + Aniela Średzińska

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Mirosław Snarski

 1. + Janina Stocka

 

17 grudnia 2019 – wtorek

7:00    1. + Anna Wszeborowska (17 gr.)

 1. + Stanisław Maliszewski

17:00  Adoracja NS

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Jan Żywolewski

 1. + Teresa i Marian Wiśniewscy

 

18 grudnia 2019 – środa

7:00    1. + Anna Wszeborowska (18 gr.)

 1. + Danuta Hecel

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Wiesław Świerszcz (2 r.)

 1. + r. Chotkowskich, Leśniaków, Iwaniuków, Frołowiczów, + Stanisław Manowski
 2. + Jan, Maria, r. Grodzkich, Zarachowiczów
 3. W imieniny Ewy (sem.)
 4. W intencji Rafała – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo (sem.)

 

19 grudnia 2019 – czwartek

7:00    1. + Anna Wszeborowska (19 gr.)

 1. + Franciszek, Bogusław, Zenon r. Bargłowskich

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Zygmunt Modzelewski (18 r.)

 1. W dniu imienin Dariusza Jarmoca

 

20 grudnia 2019 – piątek

7:00    1. + Anna Wszeborowska (20 gr.)

 1. Dziękczynna za łaskę zdrowia oraz o dalszą opiekę Jerzemu

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (1 r.)

 1. + Aniela i Feliks Tarasiewicz
 2. W intencji r. Godlewskich o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej (sem.)
 3. + Kazimiera Zimnoch (1 r.) (sem.)

 

21 grudnia 2019 – sobota

6:00    1. + Anna Wszeborowska (21 gr.)

 1. W urodziny Marzeny

9:00    + Daniela Zabłocka (1 r.)

18:00 + Maria Niewęgłowska (27 r.), Albin oraz r. Sokół

 

22 grudnia 2019 – niedziela

7:30    + Eugenia Normantowicz

9:00    1. + Józefa, Julian

 1. + Anna, Marek, Mikołaj, Maria, Władysław (sem.)

10:30 + Halina i Edmund Chojnowscy, Zofia, r. Chojnowskich i Wejda

12:00 1. W intencji Parafian

 1. + Anna Wszeborowska (22 gr.)
 2. W 1 r. urodzin Marysi (sem.)

17:00  Adoracja NS

18:00 + Krystyn Kotowicz, Julia, Bronisław Kotowicz