Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

Przed tygodniem, w odpowiedzi na prośbę Instytutu Statystyki Kościelnej liczyliśmy wiernych w ich niedzielnych praktykach. Ponad 50% naszych parafian uczestniczy w niedzielnej Mszy św., z czego połowa przystępuje do Komunii.

Dzieci i młodzież naszej Parafii zapraszamy na rekolekcje adwentowe w Bogdankach. Odbędą się one od 29.11-1.12. Zapisy u ks. Wojciecha lub w zakrystii i kancelarii.

W pierwszy czwartek miesiąca „Godzina Święta” o 17.00.

W czwartek (7.11) rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasza parafia zaproszona jest do uczestnictwa w nabożeństwie w poniedziałek (11.11).

9.11 (sobota), po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne lektorów i tych, którzy chcą pełnić tą posługę w naszej wspólnocie.

Zbliża się rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji, w najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do dolnego kościoła na wieczornicę patriotyczną, przygotowaną przez młodzież Ruchu Światło Życie. 

Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. W dużej mierze poświęcony jest on tematowi świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani: czym ona jest? Jak możemy ją osiągnąć? Autorzy zapraszają do podjęcia refleksji nad życiem wiecznym oraz poruszają trudny temat: „Jak rozmawiać o śmierci z dziećmi”.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Będzie także możliwość zaopatrzenia się w kalendarze seminaryjne. Z tej okazji Ks. Rektor napisał do nas list z którego treścią możemy zapoznać się na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła w ciągu dnia, w drodze do szkoły czy pracy. Jest to doskonała sposobność do osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszystkie przejawy życzliwości wobec naszej wspólnoty. Niech Bóg szczodrze błogosławi tym, którzy w duchu Jego miłości spieszą nam z pomocą oraz otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
 • 9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

Intencje

4 listopada 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Maria Gorbacz (4 gr.)

 1. + Henryk Perkowski

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Zbigniew Milewski (1 r.)

 1. + Paweł Breś
 2. W urodziny Agnieszki Zielińskiej (sem.)
 3. Za dusze w czyśćcu cierpiące i za zmarłych kapłanów (sem.)

 

5 listopada 2019 – wtorek

7:00    1. + Teresa, Edward, Regina, r. Wawrzyniaków, Łyczkowskich, Droźdż i Skowrońskich

 1. + Tadeusz Drągowski
 2. W dniu imienin Elżbiety Kryńskiej (sem.)

17:00  Adoracja NS

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego

 1. + Jan Perkowski, Stanisław, Genowefa, Zofia, Antoni
 2. + Maria Gorbacz (5 gr.)
 3. O pomyślną operację Janusza (sem.)

 

6 listopada 2019 – środa

7:00    1. + Maria Gorbacz (6 gr.)

 1. + Arkadiusz Krzysztof Geresz, Józef Geresz (1 r.)

17:00  Adoracja NS

18:00 Msza św. o rozkrzewienie wiary

 1. + Kazimierz, r. Babul
 2. + Jacek Skalski
 3. W intencji Elżbiety i jej synów (sem.)

 

7 listopada 2019 – czwartek

7:00    1. + Halina Sobolewska

 1. + Janina Stocka

17:00  Godzina Święta

18:00 Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie

 1. + Maria Gorbacz (7 gr.)
 2. + Anna Wszeborowska

 

8 listopada 2019 – piątek

7:00    1. + Maria Gorbacz (8 gr.)

 1. + Henryk Sznejder (14 r.)

17:00  Adoracja NS

18:00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym

 1. W 9 urodziny Helenki
 2. + Genowefa, Leonarda, Józef, r. Suproniów, Jarmołowskich i Rojsów

 

9 listopada 2019 – sobota

7:00    1. + Stanisław Mioduszewski (12 r.)

 1. + Maria Gorbacz (9 gr.)

18:00 Msza św. niedzielna

 1. + Józef Janowicz
 2. + z r. Zubowskich, Roginielów, Antoniuków oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żyjących

 

10 listopada 2019 – niedziela

7:30    + Mieczysław Zapolski

9:00    + KŻR i ich rodzin

10:30 1. + Jan i Leonora Myślińscy

 1. W 17 urodziny Stanisława Dziełak (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Heleny Świerszcz (sem.)

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Maria Gorbacz (10 gr.)

 1. + Mieczysław Sieniewicz (30 dz.)