Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

Dzisiaj o godz. 15.00 w szkole przy ul. Żurawiej urządzamy „Bal Wszystkich Świętych”. Zapraszamy dzieci i młodzież do radosnego usposobienia się do przeżywania zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego pięknego przedsięwzięcia. 

Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 18.30.

Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wspominkowe: 1.11, godz. 17.00; 2.11, godz. 8.00; 3.11, godz. 17.00.

W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po Mszy św. o godz. 18.00. Z racji na Uroczystość Wszystkich Świętych i związane z tym nabożeństwa oraz nawiedzanie cmentarzy adoracji Najświętszego Sakramentu w tym dniu nie będzie.

Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca różańcem fatimskim po Mszy św. o godz. 18.00.

Także w sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga). Odwiedzając cmentarze nie zapomnijmy o szczególnym charakterze tych miejsc. Niech kwiaty i znicze nie przysłonią istoty wizyt na naszych nekropoliach – modlitwy za zmarłych. Uszanujmy te miejsca ciszą i zadumą o przemijaniu doczesności i perspektywie światłości wiekuistej – pełni życia w Bogu. Tej światłości nie wzmacniają zapalane znicze ani nie upiększają kwiaty –to światłość i piękno doskonałe i wieczne.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Ofiary na tacę będą przeznaczone tego dnia na fundusz remontowy naszej parafii. Obecnie trwają prace nad systemem wentylacji i rekuperacji ciepła.

W ostatnim czasie wsparliśmy naszymi ofiarami: misje s. Anity w Kamerunie – 5712,81 zł.; Fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 3407,18 zł.; KUL – 379,5 zł.; chorą Sofię z Zaporoża – 1834,2 zł. „Bóg zapłać” w imieniu przez nas obdarowanych.    

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są polecamy orędownictwu świętych patronów.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.

Intencje

28 października 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Józef Kurnicki

 1. + Tadeusz Drągowski

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Janina Roszkowska (28 gr.)

 1. + Tadeusz (33 r.), Józef, Felicja r. Kuleszów
 2. W intencji Ks. Proboszcza z okazji urodzin (sem.)
 3. O zdrowie Daniela Abramowicza (sem.)

 

29 października 2019 – wtorek

7:00    1. W 18 urodziny Karoliny

 1. + Tadeusz Laskowski

17:00  Adoracja NS

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym

 1. + Janina Roszkowska (29 gr.)
 2. + Stanisława, Mieczysław Olszewscy

 

30 października 2019 – środa

7:00    + Janina Stocka

17:00  Adoracja NS

18:00 Msza św. o rozkrzewienie wiary

 1. W urodziny Jakuba oraz za Dominika
 2. + Janina Roszkowska (30 gr.)
 3. + Mieczysław Sienkiewicz
 4. W urodziny Dominiki (sem.)

 

31 października 2019 – czwartek

7:00    1. W urodziny Marioli – dziękczynna

 1. + Piotr Gryckiewicz

17:00  Adoracja NS

18:00 Msza św. o powołania do służby Bożej

 1. + Bronisław Korolczuk (1 r.)
 2. W intencji Wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin

 

1 listopada 2019 – piątek

7:30    + r. Drozdowskich, Jarmoc, Koszewnik; Marianna, Irena

9:00    + Witolda (f), Albina

10:30 + Janina, Sylwester, Stanisława, Jan, Ireneusz, Zenobia, Tadeusz r. Laskowskich, Czarneckich

12:00 + r. Kurnickich, Orzechowskich, Kamolów, + Zdzisław Kamola

18:00 1. Za zmarłych z „Wypominków”

 1. + Maria Gorbacz (1 gr.)

            Nabożeństwo do NSJ

 

2 listopada 2019 – sobota

7:00    + Leszek, Maria, Józef Zadykowicz, Tadeusz i Władysław Grodzik

9:00    1. Za zmarłych z „Wypominków”

 1. + Apolonia Gryguć (sem.)

18:00 1. + Maria Gorbacz (2 gr.)

 1. + r. Domańskich i Wierzbickich
 2. + Anna Wszeborowska

            Różaniec fatimski

 

3 listopada 2019 – niedziela

7:30    1. + Józef Stefańczuk i Stanisława

 1. + Jadwiga Ostaszewska (sem.)

9:00    1. + r. Michalskich

 1. Dziękczynna za łaskę życia Doroty (sem.)
 2. + Maria Gorbacz (3 gr.)

10:30 + Karol, Czesława Ondruch, r. Ondruchów i Iwaszczuków

12:00 1. W intencji Parafian

 1. W 12 urodziny Karola (sem.)

18:00 1. 1. Za zmarłych z „Wypominków”

 1. W 18 urodziny Natalii (sem.)