Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

W soboty adwentu o godz. 17.00, po raz pierwszy w najbliższą sobotę – Wigilię I Niedzieli Adwentu – zapraszamy na modlitwę niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie. Spotkania będą odbywały się w naszym Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Trwają prace termomodernizacyjne. Obecnie montowana jest centrala urządzeń wentylacyjnych i rekuperacyjnych.

Także w niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca, zaś po Mszy św. o godz. 18.00, w Domu Parafialnym spotkanie nauczycieli akademickich – serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje adwentowe nauczycieli i wychowawców odbędą się w dniach 1 – 3 grudnia br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy, założyciel 130 szkół katolickich i twórca programu wychowawczego. Zapraszamy do uczestnictwa.

Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Dziękujemy Mu za czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i posługę Słowa ks. Jarka i prosimy, by siane w rekolekcyjne dni ziarno przyniosło w nas obfity owoc. Posyłamy wszystkim naszym Parafianom tu i wszędzie nasz pasterski, uścisk i „Szczęść Boże!” z okazji naszej patronalnej Uroczystości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Intencje

25 listopada 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Jerzy, Andrzej Kulik; Edward, Paulina Zabielscy

 1. + Maria Falewicz
 2. + Janina, Teofil, Janusz, Jadwiga, Kazimierz (sem.)

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Leszek, Jarosław, Helena, Adolf Żakowicz

 1. + Maria Gorbacz (25 gr.)
 2. + Teresa Dzieniszewska (sem.)

26 listopada 2019 – wtorek

7:00    1. + Maria Gorbacz (26 gr.)

 1. + Józef Kurnicki

17:00  Adoracja NS

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym

 1. + Halina Zajkowska (11 r.)
 2. + Tadeusz Pietrewicz

27 listopada 2019 – środa

7:00    1. + Maria Gorbacz (27 gr.)

 1. + Janina Janowicz (13 r.)

17:00  Adoracja NS

18:00 Msza św. o rozkrzewienie wiary

 1. + Antonina Radziwon (1 r.)
 2. + Krystyna, Tadeusz Świerżewscy

28 listopada 2019 – czwartek

7:00    1. + Wiesław, Genowefa, Kazimierz

 1. + Waleria, Stanisław oraz zm. z r. Zdrojkowskich

17:00  Adoracja NS

18:00 Msza św. o powołania do służby Bożej

 1. + Bronisław Korolczuk
 2. W intencji wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin
 3. + Maria Gorbacz (28 gr.)

29 listopada 2019 – piątek

7:00    1. + Maria Gorbacz (29 gr.)

 1. + Bartosz Motylewski

18:00 Msza św. o dary Ducha Świętego

 1. + Leontyna (21 r.), Stanisław, r. Dmochowskich i Mianowskich
 2. + Kamila, Antoni, Wacław, Lucjan
 3. + Mikołaj Filipiuk (3 r.), Weronika Filipiuk (sem.)
 4. + Krystyna Mikucka (3 r.) (sem.)
 5. W urodziny Czesławy (sem.)

30 listopada 2019 – sobota

7:00    + Piotr Gryckiewicz

18:00 1. + Bolesław i Antonina r. Wojtach (sem.)

 1. + Grażyna Średzińska (5 r.)
 2. + Krystyna Nowicka (1 r.)
 3. W 18 urodziny Oli o bł. Boże (sem.)
 4. + Maria Gorbacz (30 gr.)

1 grudnia 2019 – niedziela

7:30    1. W Imieniny Andrzeja      

 1. + Ryszard, Mariola Tercjak, Aleksander, Maria, Mieczysław Cylwik, Stefania i Karol Celner (sem.)

9:00    1. + Anna Wszeborowska (1 gr.)

 1. + Irena Milewska

10:30 1. + Kazimierz, Marianna, Ryszard, Krystyna r. Idźkowskich

 1. W 8 r. urodziny Wiktorii (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

 1. W urodziny Wojciecha (sem.)
 2. W 85 urodziny Zofii (sem.)

17:00  Adoracja NS

18:00 + Krystyna Nowicka (1 r.)