W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 18.30. Dzieci mają swoje nabożeństwo w poniedziałki i piątki o godz. 17.00.

Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego, po spełnieniu zwyczajnych warunków, za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.   

Mamy nadzieję, że tym tygodniu zakończy się wymiana okien w naszym kościele. Bardzo prosimy o pomoc w porządkowaniu kościoła i naszej posesji w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Zaświadczmy w ten sposób o naszej trosce o Dom naszego najlepszego Ojca.

Zachęcamy do wczytania się w „Słowo Przewodniczącego KEP przed wyborami parlamentarnymi”. Zamieściliśmy je na naszej stronie internetowej. Kopie listu znajdziemy także na stoliku przy wejściu do kościoła.

Urządzamy „Bal Wszystkich Świętych”, na który serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do klasy VIII włącznie. Odbędzie się on 27.10 (niedziela) w szkole przy ul. Żurawiej. Początek o godz. 15.00. W programie balu: tańce, gry i zabawy, konkurs wiedzy o kardynale Stefanie Wyszyńskim, wkrótce błogosławionym i na najbardziej rozpoznawalny strój świętych. Zapisy w zakrystii i u katechetów w naszych szkołach.

Od 1 do 3.11 (1, 3.11 godz. 17.00; 2.11 godz. 9.00) modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”.

Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc Sofii z Zaporoża. Dziewczynki cierpiącej na ciężką chorobę, która domaga się specjalistycznego leczenia. W miarę możliwości wspomóżmy naszymi ofiarami rodziców chorej dziewczynki w walce o zdrowie i życie dziecka.

Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Zapraszamy do lektury.

Szkoła przy ul. Żurawiej prosi o poparcie projektu Budżetu Obywatelskiego: Plac zabaw dla dzieci i siłownia pod chmurką „Rekreacja u Korczaka”. ID 046. Można to zrobić w formie papierowej lub elektronicznej.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych proszą o poparcie projektu remontu małej sali gimnastycznej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Białegostoku. Spotkamy ich przed kościołem. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br.  Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

Wszystkich naszych Parafian, szczególnie jubilatów i solenizantów tego tygodnia, zawierzamy Królowej Różańca Świętego i życzymy błogosławionego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

   

   

  Intencje:

  7 października 2019 – poniedziałek

  7:00    1. + Krzysztof Lewandowski

  1. O zdrowie Krystyny

  17:00  Adoracja NS

  18:00 1. + Janina Roszkowska (7 gr.)

  1. + Anna Wszeborowska
  2. W intencji członkiń KŻR pani Jadwigi (sem.)

   

  8 października 2019 – wtorek

  7:00    1. + Janina Szumska

  1. + Stanisław Kondak

  17:00  Adoracja NS

  17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

  18:00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego

  1. O szczęśliwe rozwiązanie Ewie
  2. + Janina Roszkowska (8 gr.)

   

  9 października 2019 – środa

  7:00    1. O zdrowie Karola oraz w intencji jego rodziny

  17:00  Adoracja NS

  18:00 Msza św. o rozkrzewienie wiary

  1. + Janina Roszkowska (9 gr.)
  2. + Janina, Władysław, Witold r. Sanejko
  3. W intencji Przyjaciół Oblubieńca (sem.)

   

  10 października 2019 – czwartek

  7:00    1. Edward i Regina

  1. + Piotr Gryckiewicz

  17:00  Adoracja NS

  18:00 Msza św. o powołania do służby Bożej

  1. + Jan i Leonora (1 r.) Myślińscy
  2. + Janina Roszkowska (10 gr.)

   

  11 października 2019 – piątek

  7:00    1. + Janina Roszkowska (11 gr.)

  17:00  Adoracja NS

  18:00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym

  1. + Włodzimierz Sokół
  2. + Emil Mosiej (w dniu imienin)
  3. + Piotr Siewko

   

  12 października 2019 – sobota

  7:00    Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi

  + Mirosław Snarski

  18:00 1. + Adam Tadeusz Lamek

  1. + Janina Roszkowska (12 gr.)
  2. + Janina Wrotnowska i Edward r. Statkiewiczów

   

  13 października 2019 – niedziela

  7:30    + Bolesława i Marian r. Zdrojkowskich

  9:00    W urodziny Bożeny oraz za całą rodzinę

  10:30 1. + Czesław, Helena Sobolewscy

  1. W 2 r. urodzin Bruna (sem.)
  2. W 7 r. urodzin Weroniki (sem.)

  12:00 1. W intencji Parafian

  1. W 18 urodziny Dominiki Fidziukiewicz (sem.)

  17:00  Adoracja NS

  18:00 1. + Janina Roszkowska (13 gr.)

  1. W 89 urodziny Ireny Hryc