Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie wieczornej Mszy Świętej.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 17.00.

W pierwszy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

W dniach od 9-10.06 (niedziela, poniedziałek za dwa tygodnie) odwiedzi naszą wspólnotę ks. bp Henryk Ciereszko. Okazją ku temu jest wizytacja kanoniczna, która odbywa się w każdej parafii co pięć lat. Ma ona na celu lepsze poznanie potrzeb parafii i ożywienie duszpasterskie. W pierwszym dniu wizytacji Ks. Biskup będzie modlił się z nami na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 (z sakramentem bierzmowania) i 18.00, spotka się ze wspólnotami naszej parafii, radą ekonomiczną i duszpasterską, pracownikami, odwiedzi chorych i rodziny. W drugim dniu wizytacji złoży wizytę w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii i w szpitalu. Powierzajmy Panu Bogu ten czas, prosząc o jego duchowe owoce.

Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę o godz. 18.00. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz z Radą Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitewnym czuwaniu w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8.06 czerwca br. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00 w Katedrze Białostockiej. Od godz. 20.30 do 22.30 modlitwa wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń na placu przy Katedrze.

W dniach 21-23.06 br. organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21.06 po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 23.06 uroczystą Mszą św. o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy  numer naszego miesięcznika „Na Drogach Miłosierdzia”.

Zachęcamy małżeństwa i rodziny do włączenia się w duchową i ludzką formację w Ruchu Domowego Kościoła. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 9.06 po Mszy św. o godz. 18.00.

Wspólnota „Matki w Modlitwie” organizuje w dniach 21-22.09 pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza. Zapisy w zakrystii.

Jubilatów, solenizantów i wszystkich naszych Parafian gdziekolwiek są zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
Znalezione obrazy dla zapytania msza św.

Intencje

3 czerwca 2019 – poniedziałek

7:00     1. + Teresa Czauż (3 gr.)

2. + Leokadia Juchniewicz (4 r.), r. Juchniewiczów i Tymińskich

            3. + Jadwiga Ostawszewska (sem.)

18:00   1. + Robert Cylwik

            2. + Maria Zalewska

            3. + Jarosław Kiesłowski (3 gr.)

4 czerwca 2019 – wtorek

7:00     1. + Paweł Breś

            2. + Irena Rytel

18:00   1. + Teresa Czauż (4 gr.)

2. + Józef, Janina, Kazimierz, Jan Płonowscy

            3. + Jarosław Kiesłowski (4 gr.)

5 czerwca 2019 – środa

7:00     + Teresa Czauż (5 gr.)

18:00   1. + Eugenia, Irena, Stanisław, Aleksander, Edward

2. + Teofil, Helena, Edmund r. Zimnochów

            3. + Jarosław Kisłowski (5 gr.)

4. W intencji Joanny o pokój serca i błogosławieństwo Boże (sem.)

6 czerwca 2019 – czwartek

7:00     1. + Teresa Czauż (6 gr.)

            2. + Robert (sem.)

18:00   1. W intencji kapłanów posługujących w parafii

            2. W intencji Bogu wiadomej

            3. + Halina Utracka (6 r) (sem.)

            4. + Jarosław Kiesłowski (6 gr.)

7 czerwca 2019 – piątek

7:00     1. + Jadwiga Moniuszko (2 r.)

            2. + Anna Wszeborowska

18:00   1. + Teresa Czauż (7 gr.)

            2. + Stanisław Sas

            3. + Halina Sobolewska (30 dz.) (sem.)

            4. + Jarosław Kiesłowski (7 gr.)

8 czerwca 2019 – sobota

7:00     1. + Teresa Czauż (8 gr.)

            2. + Antoni Karłuk (13 r.)

            3. + Teresa Obuchowska (1 r.)

16:00   Ślub: Joanna Jurczuk, Robert Rawiński

18:00   1. + Jan Jaworowski

            2. + Jarosław Kiesłowski

9 czerwca 2019 – niedziela

7:30     W 13 urodziny Michała

9:00     1. + Edmund (7 r.), Anna

            2. + Jarosław Kiesłowski (9 gr.)

10:30   1. + Leontyna i Antoni r. Świerzbińskich, Anna i Wacław r. Średzińskich

            2. + Jan i Leonora Myślińscy (sem.)

            3. W 12 r. ślubu Moniki i Tomasza (sem.)

            4. + Piotr Chomicz (1 r.) (sem.)

            5. + Anna Żywalewska (17 r.) (sem.)

12:00   W intencji Parafian

18:00   + Teresa Czauż (9 gr.)