Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

Z serca dziękujemy za piękne świadectwo wiary złożone podczas wizytacji ks. bpa Henryka w naszej parafialnej wspólnocie. Niech spotkanie z pasterzem i następcą apostołów umocni nas w wyznawaniu wiary i życiu chrześcijańską miłością.

Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli zapraszamy w środę na godz. 8.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego.

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 12.00). Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian, grupy duszpasterskie, dzieci i młodzież, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii i Bierzmowania. Odpowiedzmy chętnie na zaproszenie odpowiedzialnych za procesję do aktywnego w niej udziału. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.30, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Niedźwiedzią, Żurawią, Sarnią, Sokolą i Niedźwiedzią do kościoła. Stacje procesyjne będą przy ul. Wilczej, na rogu ul. Niedźwiedziej i ul. Żurawiej, przy ul. Sarniej i przy kościele. Niech nasz udział w procesji, udekorowanie domów stanie się zewnętrznym wyrazem miłości do Chrystusa pod postacią chleba i zaproszeniem Go do naszej codzienności. Prosimy, by nie parkować samochodów na trasie procesji.

Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z nieszporami eucharystycznymi i procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.

W dniach 21-23.06 br. organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Pielgrzymi wyruszą po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 23.06 uroczystą Mszą św. o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Wspólnota „Matki w Modlitwie” organizuje w dniach 21-22.09 pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza. Zapisy w zakrystii.

33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07–12.08.2019 r. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w zakrystii). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 18.00.

Jubilatom, solenizantom nowego tygodnia i wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.   
Znalezione obrazy dla zapytania msza św.

Intencje

17 czerwca 2019 – poniedziałek

7:00     1. + Teresa Czauż (17 gr.)

2. + Helena Borecka (2 r.), Tadeusz, Adam, Józef, Józefa (f) Boreccy

            3. W 3 r. ślubu Joanny i Michała (sem.)

18:00   1. W 7 urodziny Alicji

2. + Adam, Klara, Cezary i Henry z r. Dunajów, Irena Kolejda

            3. + Jarosław Kisłowski (17 gr.)

18 czerwca 2019 – wtorek

7:00     1. + Teresa Czauż (18 gr.)

            2. + Stanisław Lassen de Sago (6 r.)

17:45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00   Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym

1. + Tadeusz Laskowski

            2. + Mieczysław Zapolski

            3. W 18 urodziny Magdaleny (sem.)

            4. W intencji Adama Łady (sem.)

            5. + Jarosław Kisłowski (18 gr.)

19 czerwca 2019 – środa

7:00     1. + Teresa Czauż (19 gr.)

            2. + Jadwiga Kulesza (5 r.)

3. W urodziny Zbigniewa (dziękczynna)

8.00     Msza św. na zakończenie roku szkolnego

18:00   Msza św. wotywna o rozkrzewianie wiary

1. W 27 r. ślubu Tomasza i Bożeny i za ich dzieci

            2. W intencji Bogu wiadomej

            3. W intencji Marioli (sem.)

            4. + Jarosław Kisłowski (19 gr.)

20 czerwca 2019 – czwartek

7:30     + Teresa Czauż (20 gr.)

9:00     1. + Józef, Michalina, Henryk r. Prusielów, Lulewiczów, Jabłońskich

            2. + Jarosław Kisłowski (20 gr.)

10:30   Procesja Bożego Ciała

1. W intencji Parafian

2. W intencji Gabrieli w 9 r. urodzin o bł. Boże, opiekę świętego patrona (sem.)

18:00   1. + Jarosław Koć (2 r.)

2. Dziękczynna za szczęśliwe przyjście na    świat Juliusza Jana z prośbą o bł. Boże jemu i rodzicom

21 czerwca 2019 – piątek

7:00     1. + Lech Skrzos

            2. + Irena Rytel

18:00   1. + Teresa Czauż (21 gr.)

            2. + Maria Gorbacz

            3. + Jarosław Kisłowski (21 gr.)

22 czerwca 2019 – sobota

7:00     1. + Tadeusz Pietrewicz

            2. + Teresa Czauż (22 gr.)

18:00   1. + Jan, Bronisława, Waldemar Szymańscy

            2. + Helena Bodziak (1 r.), Władysław

            3. + Jarosław Kisłowski (22 gr.)

23 czerwca 2019 – niedziela

7:30     1. + Teresa Czauż (23 gr.)

            2. + Sławomir Zajkowski (1 r.) (sem.)

9:00     1. W 91 urodziny Marii

            2. + Jan, Stefania, Janina Fedyk (sem.)

            3. + Jarosław Kisłowski (23 gr.)

10:30   1. + Janina i Henryk Karwowscy

            2. + Łukasz, Michalina, Józef, Marianna

12:00   1. W intencji Parafian

            2. + Jan Perkowski

18:00   + Halina Ochocka

niedziela – piątek, g. 17.00-18.00 Adoracja NS