Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 18.30.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 25 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Dzisiaj w Białymstoku odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Program: 12.30 Msza św. w kościele św. Rocha, 14.00 – początek marszu z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie w Parku Planty przy fontannach.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci, które w przed rokiem przystąpiły do I Komunii Świętej. Spowiedź ich i rodziców w sobotę od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Otoczmy naszych młodych parafian modlitwą o zbawcze owoce tego wydarzenia. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę Dzień Matki. Zapraszamy matki, córki i synów do udziału w modlitwie, którą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwem majowym.

15-16 czerwca organizowana jest III Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy organizowane są  przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia oraz wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.  
Znalezione obrazy dla zapytania msza św.

Intencje

20 maja 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (20 gr.)

            2. + Zbigniew Milewski

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Piotr Chomicz (20 gr.)

            2. + Adolf Bochenko, r. Bochenko

3. W 12 r. służby ministranckiej Krystyny z prośną o rozeznanie woli Bożej (sem.)

            4 + Paweł Breś (20 gr.)

21 maja 2019 – wtorek

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (21 gr.)

            2. + Maria Gorbacz

17:00  Adoracja NS

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym

1. + Piotr Chomicz (21 gr.)

2. + Helena Sokół (7 r.), Mieczysław, Fewronia, Marcin, Władysław

            3.  + Paweł Breś (21 gr.)

4. W urodziny Dominiki oraz o szczęśliwe rozwiązanie (sem.)

22 maja 2019 – środa

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (22 gr.)

            2. + Aleksander Popławski

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Piotr Chomicz (22 gr.)

            2. W intencji Bogu wiadomej

            3. + Paweł Breś (22 gr.)

            4. W dniu imienin Joanny (sem.)

23 maja 2019 – czwartek

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (23 gr.)

            2. + Maria Zalewska

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Piotr Chomicz (23 gr.)

            2. + Regina Żukowska

            3. + Paweł Breś (23 gr.)

4. W urodziny Małgorzaty, Karoliny, Natalii i Hanny (sem.)

24 maja 2019 – piątek

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (24 gr.)

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Piotr Chomicz (24 gr.)

            2. W 40 r. urodziny Tomasza

            3. + Paweł Breś (24 gr.)

            4. W 1 urodziny Zosi Antoniny

            5. + Marian Falewicz (sem.)

25 maja 2019 – sobota

7:00    1. + Piotr Chomicz (25 gr.)

2. + Wiesław Świerszcz (25 gr.)

18:00 1. + Sabina, Stanisław, Czesław, Mieczysław r. Ziniewiczów i Stanisława (f) Błaszczyk

            2. + Krystyna, Felicja, Bronisław

            3. + Paweł Breś (25 gr.)

            4. + Marian Falewicz (30 dz.) (sem.)

            5. + Ewa Baranowska (sem.)

26 maja 2019 – niedziela

7:30    + Wiesław Świerszcz (26 gr.)

9:00    + Piotr Chomicz (26 gr.)

10:30 1. I Rocznica Komunii Świętej

2. W 7 r. urodzin Magdaleny Dziełak (sem.)

            3. W 7 r. ślubu Renaty i Marcina (sem.)

12:00 I Komunia Święta

            W intencji Parafian

13:30 Chrzest: Pola Jakubowska-Podsiad

18:00 1. + Janina Cybulko i Antoni, Alina r. Cybulków i Lipińskich

            2. + Paweł Breś (26 gr.)

3. W intencji Wspólnoty „matki w modlitwie” z okazji poświęcenia sztandaru.

Modlitwa Pawła VI o nowe powołania

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych i uczyń ich swoimi naśladowcami i swoimi sługami. Spraw, by pragnęli tak jak Ty, powszechnego odkupienia, dla którego ustawicznie ponawiasz na ołtarzu swoją ofiarę.

Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi takie horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by odpowiadając na Twoje wołanie, przedłużali tu, na ziemi, Twoją misję, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata.

Rozszerz, Panie, Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych, i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddania się służbie Kościoła oraz braci potrzebujących pomocy i miłości. Amen.