Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie wieczornej adoracji. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7.00.  Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe podczas nabożeństwa fatimskiego po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych po Mszy Świętej o godz. 12.00. Tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Dobiega końca instalacja centralnego ogrzewania i wciąż postępują prace związane z termomodernizacją naszego kościoła.

W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece. Jest to także dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00.

Zachęcamy, by intencje, które nosimy w naszych sercach: chorych, zagubionych i strapionych, borykających się z rozmaitymi problemami a także dziękczynienia i przebłagania powierzać wspólnocie parafialnej. Będą one włączane w Nieustającą Nowennę do Miłosierdzia Bożego i sprawowaną w intencji wszystkich Parafian niedzielną Eucharystię o godz. 12.00 a także w modlitwę grup formacyjnych naszej Parafii. Przy wejściu do kościoła jest księga do której takie intencje możemy wpisywać.

KWC przypomina, że nieustannie można wrzucać prośby o wyzwolenie do skrzynki przy wejściu do kościoła. Diakonia Wyzwolenia w każdą pierwszą sobotę modli się w tych intencjach w parafii NSM w Dojlidach po Mszy św. o godz. 18.00.

W szkołach przy ul. Gdańskiej i Żurawiej będą dni otwarte. Bliższe informacje na stronach internetowych i na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.   Od 8 do 10 marca (piątek wieczór, sobota i niedziela do południa) odbędą się w naszej parafii rekolekcje „Nowe Życie”. To sposobność do odnowienia i pogłębienia wiary i przyjaźni z Jezusem Chrystusem. Zapraszaliśmy Was kochani na te rekolekcje podczas wizyt duszpasterskich. Zapisy, z racji na ograniczoną ilość miejsc i organizację prowadzimy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tygodnia i wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

Odeszła do Pana: śp. Irena Rytel

Intencje

25 lutego 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (25 gr.)

1. W intencji Grzegorza i całej rodziny o silną wiarę i szczęśliwą pracę

18:00 1. + Paweł Breś

1. + Paweł i Helena Szymaniuk, Jan Zarzecki
  2. W intencji Matyldy i Marka o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej rodziny (sem.)

26 lutego 2019 – wtorek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (26 gr.)

1. W dniu imienin Agaty

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym

1. + Paweł Breś
  2. + Antonina Radziwon
  3. Intencja dziękczynna (sem.)

27 lutego 2019 – środa

7:00    1. + Mirosław Kasacki (27 gr.)

1. + Jerzy Kordasiewicz (3 r.), Teresa Kordasiewicz

18:00 1. 49 urodziny Tomasza i o Boże błogosławieństwo całej rodziny

1. W 18 urodziny Zofii Geresz
  2. + Paweł Breś i za wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca (sem.)
  3. + Krystyna Dakowicz (2 r.) (sem.)

28 lutego 2019 – czwartek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (28 gr.)

1. + Bronisław Korolczuk

18:00 Msza św. wotywna o Eucharystii

1. W 20 urodziny Tomasza
  2. + Jacek Jędrychowski (24 r.), Krystyna Jędrychowska, Jadwiga Borowska
  3. W intencji wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin (sem.)
  4. + Tadeusz Pietrewicz (30 dz.) (sem.)

1 marca 2019 – piątek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (29 gr.)

1. + Henryk Kuczyński (1 gr.)

15:00-21:00  Adoracja NS

18:00  1. W imieniny ks. Proboszcza

1. Za dusze w czyśćcu cierpiące
  2. W imieniny ks. Proboszcza – od KŻR mężczyzn
  3. + Bolesław ( 31 r.) (sem.)

2 marca 2019 – sobota

7:00    1. + Mirosław Kasacki (30 gr.)

1. + Henryk Kuczyński (2 gr.)

18:00 1. W urodziny Janiny

1. + z r. Kragiel i Mojsak
  2. + Jan Pancewicz (5 r.) (sem.)

3 marca 2019 – niedziela

7:30    + Piotr Normantowicz

9:00    1. + Henryk Kuczyński (3 gr.)

1. + Helena, r. Piotrowskich (sem.)

10:30 1. + Elżbieta Rożkowska (2 r.)

1. + Tadeusz Smaczny (3 r.), z r. Smacznych: Aleksandra, Stanisław, Jacek (sem.)
  2. + Józef, Bogdan Kajewscy (sem.)

12:00 W intencji Parafian

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Leontyna Mieleszkiewicz (1 r.)

1. + Witold, Julia Zalewscy (sem.)