W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego: C+M+B („Christus Mansionem Benedicat„- „Niech Chrystus błogosławi ten dom”). W ten sposób składamy publiczne wyznanie naszej wiary w Trójjedynego Boga, który objawił się w Jezusie Chrystusie – Bogu-Człowieku.

Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Początek o godz. 11.45 na dziedzińcu pałacu Branickich.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do dolnego kościoła na Jasełka przygotowane przez młodzież naszej parafii.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

  • poniedziałek – 7.01.2019 (od godz. 16:00) – ul. Niedźwiedzia (od Centrum Medycznego Dojlidy do ul. Żurawiej), ul. Bociania
  • wtorek – 8.01.2019 (od godz. 16:00) – ul. Niedźwiedzia (od ul. Żurawiej do ul. Ciołkowskiego), ul. Kuropatwia, ul. Słowicza, ul. Ptasia
  • środa – 9.01.2019 (od godz. 16:00) – ul. Żubrów
  • czwartek – 10.01.2019 (od godz. 16:00) – ul. Dojlidzka, ul. Folwarczna, ul. Szczecińska
  • piątek – 11.01.2019 (od godz. 16:00) ul. Jagiellońska (od ul. Mickiewicza do ul. Dojlidzkiej), ul. Łabędzia
  • sobota – 12.01.2019 (od godz. 9:00) – ul. Jagiellońska (ul. Dojlidzkiej do końca), ul. Lwowska

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej.

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Jego temat brzmi „Szukając jedności w Chrystusie” i jest on poświęcony budowaniu jedności wśród chrześcijan.

Solenizantom, jubilatom nadchodzących dni, naszym Parafianom i Gościom życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

 

Odszedł do Pana: śp. Mieczysław Zapolski, Paweł Breś