Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni:

  • poniedziałek (14.01, od 16.00) ulice: Bobrów, Kołodziejska, Rysia;
  • wtorek (15.01, od 16.00) ulice: Jaskółcza, Jelenia, Krecia, Pawia;
  • środa (16.01, od 16.00) ulice: Bednarska, Brańska, Drewniana, Zaułek Zakopiański;
  • czwartek (17.01, od 16.00) ulice: Bartnicza, Sarnia, Tygrysia, Zajęcza;
  • piątek (18.01, od 16.00) ulice: Królicza, Murarska, Strusia, Żurawia;
  • sobota (19.01, od godz. 9.00) ulice: Szpacza, Żurawia (od ul. Wilczej do ul. Niedźwiedziej)

W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także udział w nabożeństwie, które odbędzie się 19.01 o godz. 17.00 w cerkwi  Świętego Ducha a 20.01 o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę, po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie przy kawie i ciastku. Niech będzie to sposobność do podzielenia się chrześcijańską radością i wzajemnego poznania się.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny, urodziny i wszystkim naszym Parafianom, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. W sobotę modlitwą i życzliwością otoczmy naszego pasterza, bpa Henryka w dniu imienin.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

 

 

  • Odeszli do Pana: śp. Maria Zalewska, Regina Jodłowska