W tym tygodniu:

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Zapraszamy do modlitwy o jedność chrześcijan podczas Mszy św. o godz. 18.00.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary (blisko 90 tys. zł.), które przeznaczymy na realizowany projekt termomodernizacji naszego kościoła. Odwiedziliśmy ok. 900 domów, które zamieszkuje ponad 2500 osób.  Z radością poznaliśmy tych, których dotychczas znaliśmy tylko z widzenia, z nadzieją na częstsze spotkania wychodziliśmy od tych, których widzieliśmy po raz pierwszy.

Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z nami.

Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 18.00.

Przed wyjściem z kościoła można zaopatrzyć się w świece gromniczne. Dobrowolne ofiary na ten cel są przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

Solenizantów, jubilatów tygodnia i wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym,
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.