Trwa Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej: we wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

W soboty Adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblię.

Dziękujemy za podzielenie się z naszą wspólnotą talentami artystycznymi w przygotowaniu pięknych wieńców adwentowych w dolnym i górnym kościele.

W dni powszednie (od poniedziałku do piątku włącznie) wszystkie nabożeństwa są odprawiane w dolnym kościele.

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

W świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można się zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 22-23 grudnia (sobota, niedziela). Poprowadzi je ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

We wrześniu przyszłego roku (7-15.09) zapraszamy na dziewięciodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Charbela w Libanie. Bliższe informacje w zakrystii.

W naszej wspólnocie gościmy wychowanków Księży Salezjanów z Różanegostoku, którzy przygotowali bożenarodzeniowe dekoracje, kartki świąteczne i słodkości. Nabywając je wspomagamy prowadzony przez salezjanów ośrodek wychowawczy dla młodzieży.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy, by Adwent był czasem wewnętrznego wyciszenia, radosnego spotkania z Chrystusem pragnącym nieustannie rodzić się w nas, Chrystusem, który przyszedł, gdy stała się pełnia czasu, nieustannie przychodzi w sakramentach, Słowie, człowieku i przyjdzie na końcu czasu.

 

Odeszła do Pana:

śp. Anna Wszeborowska

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.