Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

W następną niedzielę (25 XI) Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata – patrona naszej wspólnoty parafialnej. Do tego wydarzenia przygotuje nas Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które poprowadzi ks. dr Robert Grzybowski, Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji drohiczyńskiej i założyciel pustelni w Poletyłach. Rozpocznie się ono w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli włącznie. Jego zwieńczeniem będzie uroczystość odpustowa podczas której zostaniemy zaproszeni do odnowienia aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana naszego życia. Porządek Mszy św. w te dni będzie następujący:

– Piątek – 7.00, 9.00, 18.00, 19.30

– Sobota- 7.00, 9.00, 18.00

– Niedziela – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

W piątek i sobotę od 9.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w niedzielę od 13.00 do 18.00. Zachęcamy, by w te dni znaleźć czas na słuchanie Słowa i adorację Najświętszego Sakramentu.

W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Z tej okazji p. Organista, po Mszy św. o godz. 18.00 uczci swoją Patronkę kilkoma utworami na organy. Serdecznie zapraszamy.

W dniach od 7-9 grudnia odbędą się w Supraślu rekolekcje adwentowe dla młodzieży naszej parafii. Zachęcamy rodziców, by zatroszczyli się o dobro duchowe swoich pociech. Zapisy bezpośrednio u ks. Wojciecha lub w zakrystii i biurze parafialnym.

Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych BARKA zaprasza na konferencję „JOGA to nie droga do BOGA”, którą wygłosi s. Michaela Pawlik OP. Konferencja odbędzie się dzisiaj o godz. 15:00 w Katedrze Białostockiej.

Dziękujmy Bogu za doświadczone i wyświadczone dobro. Niech obfituje w nie rozpoczynający się tydzień, czas szczególnej łaski naszej wspólnoty z racji na Czterdziestogodzinne Nabożeństwo i patronalną uroczystość. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.