Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

W miniony poniedziałek odbył się „Bal wszystkich świętych”. Była wyśmienita zabawa, konkursy a przede wszystkim wspólne, radosne przebywanie i uczczenie wiedzą i pięknymi strojami świętych i błogosławionych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia.

Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.

Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Na Mszy św. o godz. 12.00 wspomnimy naszych parafian, którzy w 1941 r. oddali swoje życie ratując płonącą świątynię. Po Mszy św. nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej naszych bohaterów. Wciąż z tej okazji, po Mszy św. o godz. 18.00, w dolnym kościele będzie wieczornica a następnie w Domu Parafialnym śpiew pieśni patriotycznych – serdecznie zapraszamy. W sobotę (10 listopada 2018 r.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny a następnie w adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza nauczycieli akademickich na spotkania formacyjne. Będą się one odbywały w każdą pierwszą niedzielę miesiąca począwszy od dzisiaj przy naszej parafii. W ramach spotkania przewidziana jest Msza św. o godz. 18.00 w kościele, a następnie konferencja „W głąb Bożego Słowa” w Domu Parafialnym.

W środę (7.11) rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasza parafia zaproszona jest w sposób szczególny w sobotę (10.11).

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dobroczynności. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do przyszłej niedzieli. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę (11.11) ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Już dzisiaj można się zaopatrzyć w seminaryjne kalendarze na 2019 r. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby naszej uczelni.

Jubilatom, solenizantom tego tygodnia i wszystkim naszym Parafianom i gościom życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

 

Odeszli do Pana: śp. Bronisław Korolczuk i Zbigniew Milewski

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców