Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego Królestwie.

W piątek (30 X) święto św. Andrzeja Apostoła – patrona naszego ks. Andrzeja. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.

W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 7.00. W duchu fatimskim, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu. Z tej okazji zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: wtorki o godz. 18.00; piątki, godz. 18.00 (z udziałem dzieci); soboty, godz. 6.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją przynosić ze sobą do kościoła lampiony adwentowe.

W soboty adwentu o godz. 17.00, po raz pierwszy w najbliższą sobotę – Wigilię I Niedzieli Adwentu – zapraszamy na modlitwę niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie. Spotkania będą odbywały się w naszym Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Rozpoczęliśmy prace nad ogrzewaniem naszego kościoła.

W dniach od 7-9 grudnia odbędą się w Supraślu rekolekcje adwentowe dla młodzieży naszej parafii. Zachęcamy rodziców, by zatroszczyli się o dobro duchowe swoich pociech. Zapisy bezpośrednio u ks. Wojciecha lub w zakrystii i biurze parafialnym.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się pojemnik do którego możemy wkładać na kartkach intencje o wyzwolenie z nałogów naszych bliskich. Będą one omadlane przez Diakonię Wyzwolenia Człowieka na spotkaniach modlitewnych organizowanych w kościele Niepokalanego Serca Maryi. Jest to wyraz naszej troski o osoby uzależnione a jednocześnie zaproszenie do modlitwy w ich intencji.

Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Dziękujemy mu za czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i posługę Słowa ks. Roberta i prosimy, by siane w rekolekcyjne dni ziarno przyniosło w nas obfity owoc. Posyłamy wszystkim naszym Parafianom tu i wszędzie Szczęść Boże z okazji naszej patronalnej Uroczystości!

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.