Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorki i czwartki, o godz. 17.00, w dolnym kościele. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

Od 1 do 4 listopada, na Mszach św. o godz. 18.00 i różańcu, modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Państwo kartki na których można wpisać imiona naszych zmarłych a następnie, te na określony dzień modlitwy, złożyć w kancelarii lub zakrystii a dowolny w skarbonce z napisem „Wypominki”.

Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego,
z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę
14 października o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.

Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się w niedzielę, 14 października 2018 roku, w godz. 7.30-19.30, przy parafii św. Wojciecha w Białymstoku w Oratorium św. Jerzego (ul. Warszawska 46a). Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg. W tym dniu będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 13 października br.  W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Polska – nasza kochana Ojczyzna”, która będzie wystawiana w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w dniach 14-21 października br. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie internetowej Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Sztuka jest objęta honorowym patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy.

Solenizantom, jubilatom tego tygodnia i wszystkim naszym parafianom, gdziekolwiek są życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

 

Odszedł do Pana: śp. Henryk Petelski