Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorki i czwartki, o godz. 17.00, w dolnym kościele.

W przyszłą środę, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczyna pracę formacyjną wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją wiarę do uczestnictwa w cotygodniowych spotkaniach.

W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, pierwszy raz po przerwie wakacyjnej spotyka się wspólnota „Matki w modlitwie”, którą tworzą kobiety modlące się za swoje dzieci i wnuki. Zraszamy do włączenia się w tą jakże potrzebną modlitwę.

W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas „Godziny Świętej” (17.00) i Mszy św. o godz. 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Rozpocznie ona adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21.00. Tego dnia zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie wieczornej adoracji. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

W pierwszą sobotę miesiąca przypada I rocznica zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Chcemy odnowić to zawierzenie podczas Mszy św. o godz. 18.00 z konferencją ks. Łukasza Kisielewskiego, który przed rokiem przygotowywał nas do tego wydarzenia. Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa fatimskiego po Mszy św. godz. 18.00.

W ostatnim czasie naszymi ofiarami wsparliśmy: odbudowę domu parafialnego w Białowieży (6286 zł.), KUL (262,35 zł., 1$), potrzeby naszej Archidiecezji (3677,7 zł., 10$). W tym miesiącu zakończyły się prace dekarskie na Domu Parafialnym (całkowity koszt 95.000 zł.). Na fundusz remontowy naszej parafii będzie przeznaczona taca w najbliższą niedzielę.

Dzisiaj przed wejściem do kościoła możemy wesprzeć ofiarami ubogich.

Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, w 10. rocznicę Wydarzeń Eucharystycznych, zostanie odprawiona  w niedzielę, 7.10 0 godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia a także wszystkich parafian, gdziekolwiek są.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.