Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego archidiecezjalnego miesięcznika. Wrześniowy numer  „Dróg Miłosierdzia” poświęcony jest dziesiątej już rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Można w nim także znaleźć inne ciekawe artykuły pogłębiające wiarę. Czasopismo znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 15 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

6 września spotkała się rada duszpasterska naszej parafii. Owocem pierwszego spotkania jest program duszpasterski na pierwszy etap nowego roku katechetycznego. Został on umieszczony na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z datami najważniejszych wydarzeń w naszej wspólnocie. 14 września, na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie radę ekonomiczną naszej parafii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców i młodzieży klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej, która w przyszłym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem naszego ks. Arcybiskupa sakrament ten powinno się przyjmować w parafii zamieszkania.

6.10 organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie ewangelizacyjne na Stadionie Narodowym w Warszawie. W programie koncerty, świadectwa wiary, wspólna modlitwa. Zapisy u ks. Wojciecha.  20.10 (sobota) zapraszamy na pielgrzymkę do Różanegostoku z udziałem w „Wieczerniku modlitewnym”. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów, jubilatów i nas wszystkich na przyjęcie obfitych Bożych łask.

 

  • Odszedł do Pana: śp. Andrzej Tołwiński

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.