Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

W najbliższą środę (5.09), o godz. 18.30, jak tylko pozwoli pogoda, serdecznie zapraszamy na ognisko integracyjne „Pożegnanie wakacji” w ogrodzie parafialnym. Z racji na niemożność przewidzenia ilości uczestników spotkania prosimy o zatroszczenie się o tzw. „koszyczek”. Słodkości i napoje będą przygotowane.

W czwartek (6.09), po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej.

W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Wcześniej, o godz. 17.00 zapraszamy na „Godzinę Świętą”.

W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie wieczornej adoracji. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duchowe i fizyczne a także o dary Ducha Świętego dzieciom i młodzieży rozpoczynającym rok szkolny.

W sobotę (8.09) Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia święcić będziemy ziarno pod zasiew.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 8 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do  wyruszenia na pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w zakrystii i kancelarii. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.

Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od niedzieli – 9.09 powracamy do niedzielnej Eucharystii z udziałem dzieci. Zapraszamy najmłodszych do wychwalania Pana Boga śpiewem w muzycznym zespole. Próby odbywać się będą od 9.09, w każdą niedzielę o godz. 9.00 w Domu Parafialnym.

Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych Archidiecezji Białostockiej zaprasza na spotkanie: 9.09.2018 r. o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

6.10 organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie ewangelizacyjne na Stadionie Narodowym w Warszawie. W programie koncerty, świadectwa wiary, wspólna modlitwa. Zapisy u ks. Wojciecha.

Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku; pracownikom oświaty dzieciom i młodzieży pomyślnych wiatrów Ducha Świętego na rozpoczynający się rok szkolny.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.