Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę Chleba Życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy – okazja do modlitwy o chrześcijańskie wartości na naszym kontynencie.

Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w rekolekcjach, które są duchową pomocą w przeżywaniu sierpnia – miesiąca abstynencji. Rekolekcje odbędą się w następujących terminach:
– 10-12 sierpnia w par. MB Pocieszenia w Krypnie,

– 17-19 sierpnia w par. św. Kazimierza w Białymstoku,

– 24-26 sierpnia w par. NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach,

– 26-28 sierpnia w par. Opatrzności Bożej w Michałowie.

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszego Narodu. Zapraszamy również na comiesięczną modlitwę w intencji osób uzależnionych – w I soboty miesiąca w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku o godz. 18.00.

W ostatnim czasie naszymi przekazaliśmy nasze ofiary: do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka z okazji Uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła – 1515 zł., na misję ks. Adama Wińskiego na Kubie – 9420 zł., na potrzeby naszej Archidiecezji – 3302,3 zł., na pojazdy mechaniczne misjonarzom (MIVA) – 1055,5 zł; na operację Oli – 1830 zł. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.

Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły. Gościom – dobrego samopoczucia w naszej parafialnej Wspólnocie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

 

  • Odeszli do Pana: + Anna Gil, + Daniel Sokołowski