Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na fundusz Miva zaopatrujący misjonarzy w środki lokomocji. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

Dzisiaj przed wejściem do kościoła spotkamy rodziców małej Oli, którzy proszą o wsparcie finansowe w przeprowadzeniu operacji nóg ich dziecka, która umożliwi mu normalne poruszanie się i zlikwiduje dotkliwy ból. Zachęcamy, by w miarę możliwości wspomóc to dzieło pomocy drugiemu człowiekowi.

Informujemy, że zmienił się adres naszej parafialnej posesji z: ul. Ciołkowskiego 4 na pl. A. Ołdziejewskiego 1. Chcemy w ten sposób upamiętnić naszego pierwszego proboszcza, męczennika II wojny światowej. Wciąż zbieramy informacje dotyczące jego osoby, jak również towarzyszy jego męczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z jego życiorysem, który znajdziemy na naszej stronie internetowej a także na tablicy informacyjnej przy wejściu do kościoła.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.

 

  • Odszedł do Pana: + Bronisław Gindorowicz
  • Chrzest Święty przyjęła: Lena Szymańska

     

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.