Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, w przeddzień 77 rocznicy tragicznych wydarzeń: męczeńskiej śmierci naszego pierwszego proboszcza ks. Adolfa Ołdziejewskiego i Towarzyszy modlić się będziemy w ich intencji na Mszy św. o godz. 12.00. Niech będzie to okazja do pamięci o naszej Ojczyźnie w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

W piątek (22.06) zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Rodziców, dzieci, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i patrona naszej parafialnej Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

W dniach 22-24.06 organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

  1. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca–12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą od 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.

Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia i wszystkich naszych parafian ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

 

 Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Mateusz Nitupski, Magdalena Zuzanna Zajkowska (2)

Paweł Dzikiewicz, Izabela Kożuchowska (2)

Piotr Jarmoc, Ewa Dryl (1)

Paweł Pogorzelski, Anna Kryszeń (1)

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.