Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18.00.

W nowym numerze „Dróg Miłosierdzia” zapraszamy do przeczytania rozmowy z Księdzem Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Tadeuszem Wojdą, w której mówi on o mijającym pierwszym roku swojej posługi w naszej archidiecezji, a także o pragnieniach, planach i zamierzeniach na przyszłość. Miesięcznik można nabyć w kruchcie kościoła.

W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

14 czerwca (czwartek), po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Informujemy, że w związku z nowymi zasadami ochrony danych osobowych – RODO sprawy kancelaryjne będą załatwiane tylko zainteresowanym, po okazaniu dowodu osobistego. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości konieczne jest okazanie pisemnego pełnomocnictwa, poświadczonego numerem dowodu osobistego i własnoręcznie złożonym podpisem tego, kto takiego pełnomocnictwa udziela.

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże wszystkim Parafianom.

 

 Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Mateusz Gmitrzak i Sylwia Awsztel (2)

Oganes Morsesyan i Emilia Jaroszewicz (2)

Mateusz Nitupski, Magdalena Zuzanna Zajkowska (1)

Paweł Dzikiewicz, Izabela Kożuchowska (1)

 

Odszedł do Pana: ś.p. Piotr Chomicz

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.