Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej parafialnej procesji Bożego Ciała: Paniom, Panom i Siostrom odpowiedzialnym za organizację procesji i utrzymanie paramentów procesyjnych, budowniczym ołtarzy, wszystkim, którzy przystroili swoje domy i trasę procesji, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom i wszystkim, którzy poprzez udział w procesji złożyli publiczne wyznanie wiary w Jezusa obecnego w Eucharystii.

Od uroczystości Bożego Ciała trwają w naszej parafii dni eucharystyczne, oktawa Bożego Ciała. Codziennie oddajemy chwałę i dziękujemy Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z nieszporami, nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Na zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”, w najbliższy czwartek błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół – „wianuszków”.

Tego dnia obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca (7.06), podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W niedzielę, 10 czerwca br., przypada I rocznica święceń biskupich oraz ingresu do Katedry białostockiej Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Msza św. pod Jego przewodnictwem będzie sprawowana o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.

Informujemy, że w związku z nowymi zasadami ochrony danych osobowych – RODO sprawy kancelaryjne będą załatwiane tylko zainteresowanym, po okazaniu dowodu osobistego. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości konieczne jest okazanie pisemnego pełnomocnictwa, poświadczonego numerem dowodu osobistego i własnoręcznie złożonym podpisem tego, kto takiego pełnomocnictwa udziela.

Koncert zespołu Arka Noego odbędzie się w sobotę, 9 czerwca, o godz. 16:00 przy kościele Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku (ul. ks. S. Suchowolca 27), a Koncert Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI” w niedzielę, 10 czerwca, o godz. 20.30 przed Katedrą białostocką. Zapraszamy.

Wszystkim jubilatom, solenizantom rozpoczynającego się tygodnia i wszystkim naszym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Mateusz Gmitrzak i Sylwia Awsztel

Oganes Morsesyan i Emilia Jaroszewicz