Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Pamiętajmy także o ks. abp. seniorze Stanisławie Szymeckim.

W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia 16.05 (środa) o godz. 19.30 do kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawska 46.

Zapraszamy do lektury majowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, którego temat brzmi „Matka – codzienność i świętość”. Proponujemy w nim artykuły o Maryi Matce Kościoła i o fenomenie macierzyństwa. W numerze tym ukazuje się też pierwszy tekst z cyklu poświęconego przysiędze małżeńskiej, którego tematem jest miłość. Proponujemy również materiał o „Nowennie Pompejańskiej” oraz rozważania Ewangelii na majowe niedziele i święta.

Od jutra w naszej parafii będzie przeprowadzona akcja Fundacji Green Office i Kościoła w Potrzebie zbierania zużytych elektronarzędzi z której dochód będzie przeznaczony na misje. Zalegający sprzęt elektroniczny i AGD można przywozić tylko do 14.05 (poniedziałek) włącznie na parking przy domu parafialnym – wjazd od ul. Wilczej.

W dniu dzisiejszym przed wejściem do kościoła będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodka „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, Gościom szczęśliwego powrotu do domów.

 

Odeszła do Pana:

śp. Anna Kluczko