W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 10.30 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszego osiedla, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Procesja przejdzie ulicami: Niedźwiedzią, Żurawią, Sarnią, Sokolą, Łabędzią, Wilczą i Niedźwiedzią. Niech udekorowane domy będą świadectwem naszej wiary w Boga obecnego pod postacią chleba i wina. Dziękujemy tym, którzy podjęli służbę przygotowania ołtarzy procesyjnych.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się w naszej parafii dni eucharystyczne, oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z nieszporami i procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

3.06 (niedziela) srebrny jubileusz Święceń Kapłańskich obchodzić będzie nasz ks. Proboszcz. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 12.00 – zapraszamy.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Od piątku (1.06) rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach pierwszokomunijnych. Szczęść Boże wszystkim na świąteczne dni.