Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę Świętą podczas której ks. abp Tadeusz Wojda udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź przed uroczystością w czwartek od 17.00. Z sakramentu pokuty można skorzystać każdego dnia kwadrans przed Mszą św.

W wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 20.00, w katedrze rozpocznie się czuwanie modlitewne, które zakończy Eucharystia o godz. 22.00.

Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kwartetu Prima Voce. Usłyszymy utwory Bacha, Moniuszki, Wilkusa, Schuberta, Cacciniego i Morricone.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy Fundacji „Pomóż im”, która prowadzi hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Po każdej Mszy św jest możliwość wsparcia Fundacji ofiarami do puszek.

Dnia 15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji w 15 maja 2018 roku o godz. 18.00 w katedrze białostockiej odbędzie wspólna modlitwę w intencji rodzin. W programie: Eucharystia w intencji rodzin Archidiecezji Białostockiej z nauką stanową dla rodzin, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą rodzin i błogosławieństwo rodzin Najświętszym Sakramentem.

Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Odeszli do Pana:

śp. Zdzisław R. Kordasiewicz,

śp. Henryk Kuczyński