Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także w domach.

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy według porządku niedzielnego. W tym dniu z racji na I czwartek miesiąca, na nabożeństwie o godz. 17.00, będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (4.05).

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę, 5.05 o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu ofiarą w wysokości 5919,93 wsparliśmy nasze Seminarium Duchowne.

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Wszystkim życzymy dobrego, świątecznego odpoczynku.

Odszedł do Pana:

śp. Bolesław Rząca

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Patrycja Pitruczuk, panna z Kleosina i Mateusz Kreczko, kawaler z parafii tutejszej, zapowiedź druga