Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Tego dnia są imieniny naszego ks. Wojciecha. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

We wtorek (24.04) Uroczystość św. Jerzego, głównego patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej wspólnoty seminaryjnej.

W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

Rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, 1-3 maja 2018 r. (wtorek-czwartek). Zgłoszenia na rekolekcje pod nr telefonu: 667-837-106 zostały przedłużone do 25 kwietnia br.

I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod patronatem metropolity krakowskiego, abpa prof. Marka Jędraszewskiego, 9 czerwca 2018 r. (pielgrzymka będzie organizowana zawsze w każdą II sobotę czerwca).

Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia i wszystkich naszych Parafian.

 

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Bożena Jarząbska panna z parafii tutejszej i Marcin Huk kawaler z Warszawy, zapowiedź druga;

Marta Siwczyńska panna z Wrocławia i Paweł Borowski kawaler z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Patrycja Pitruczuk, panna z Kleosina i Mateusz Kreczko, kawaler z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza