Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury Słowa Bożego i modlitwy Słowem Bożym, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu. Przy wyjściu z kościoła młodzież z Ruchu Światło-Życie wręczy nam fragment Pisma Świętego, który Bóg kieruje do nas. Przyjmijmy je jako drogowskaz dla naszej codzienności.

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Tradycyjnie tego dnia modlitwą i ofiarą wesprzemy nasze Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne. Z tej okazji Ks. Rektor napisał do nas list z którego treścią możemy się zapoznać odwiedzając naszą stronę internetową.

Naszymi ofiarami wsparliśmy: Misja ks. Adama Wińskiego na Kubie – 2700 zł; Bazylika Grobu Pańskiego – 4302,39 zł., 2 Euro; KUL – 3785,75 zł., 3,3 Euro; Caritas – 557,79.

W najbliższą środę wyruszamy na pielgrzymkę do Fatimy, by podziękować Maryi za matczyną opiekę nad naszą wspólnotą i prosić o potrzebne nam łaski. Pielgrzymów polecajmy Panu w naszych modlitwach.

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”.  Zbudowana w formie domu przypominającego dom Wojtyłów w Wadowicach, pokazuje jego atmosferę i ciepło utrwalone m.in. na archiwalnych fotografiach, poprzez wyjątkowe eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach oraz współczesne multimedia. Wystawę można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1 A od 9 kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godz. 9.30-14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia i wszystkich naszych Parafian.

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Bożena Jarząbska panna z parafii tutejszej i Marcin Huk kawaler z Warszawy, zapowiedź pierwsza;

Marta Siwczyńska panna z Wrocławia i Paweł Borowski kawaler z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

Odszedł do Pana: Robert Marek Lamek