Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 13.00 z kościoła Niepokalanego Serca Maryi wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej. Jej zwieńczeniem będzie Msza św. o godz. 15.00 – serdecznie zapraszamy.

Także dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, który ma nam przypomnieć o wypływającym z naszej wiary obowiązku pomocy potrzebującym. Stąd ofiarami do puszek możemy dzisiaj wspomóc Caritas naszej Archidiecezji.

Jutro (8.04) liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia jesteśmy zaproszeni do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

W sobotę (14.04) o godz. 10.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej – obecność obowiązkowa. W niedzielę (15.04), po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą.

Koncert muzyki chrześcijańskiej i premiera płyty „Do światła z ciemności” w wykonaniu Siostry Julity Zawadzkiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 w Kinie Ton w Białymstoku.

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 serdecznie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia br., w godz. 10.00-13.00. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Placówka proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”.  Zbudowana w formie domu przypominającego dom Wojtyłów w Wadowicach, pokazuje jego atmosferę i ciepło utrwalone m.in. na archiwalnych fotografiach, poprzez wyjątkowe eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach oraz współczesne multimedia. Wystawę można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1 A od 9 kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godz. 9.30-14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

Dnia 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się prezentacja nowego wydania bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki pt. Ufający autorstwa znanego reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia.  Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski. Wydarzenie patronatem honorowym objął Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia pracy. Siostrom i braciom z Kościoła prawosławnego – radości płynącej z Świąt Wielkiej Nocy – Szczęść Boże!

 

Odszedł do Pana: Witold Choruży