W tym tygodniu:

Rekolekcje:

W poniedziałek i wtorek godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30.

Dzieci i młodzież: poniedziałek i wtorek: 8:30 –klasy 0-3 szkół podstawowych, 10:00 –klasy 4 – 6 szkół podstawowych, 11:30 – klasy VII, młodzież gimnazjalna i licealna. Środa: zakończenie rekolekcji dzieci i młodzieży Mszą św. o 9:00 (szkoły podstawowe) i 11.00 (kl. VII – szkół podstawowych, gimnazja i liceum). Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą trwały ok. 1,5 godziny, w środę ok. godziny. Zachęcamy, by w poniedziałek i wtorek, korzystając z posługi zaproszonych księży przystąpić do spowiedzi. W rekolekcyjne dni kancelaria będzie nieczynna.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie rodziców młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (kościół) oraz dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię Świętą (dolny kościół).

W przyszłą sobotę odwiedzimy w domach naszych chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii i telefonicznie.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz naszą wielkopostną jałmużnę, którą chcemy wspomóc misję naszego parafianina ks. Adama Wińskiego na Kubie.

W przyszłą sobotę, na godz. 9.00 zapraszamy do świątecznych prac porządkowych w naszym kościele i wokół.

Niedzielą Palmową, wspominającą uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, by tam oddać za nas swoje życie rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 10.30 gromadzimy się przed kościołem. Tam będzie poświęcenie palm i procesyjne wejście do świątyni. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę. Zostanie on rozstrzygnięty po Mszy o godz. 10.30.

W Wielki Poniedziałek, po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy w naszym kościele Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami Niedźwiedzią, Pawią, Żurawią, Sarnią i Sokolą. Wyznamy w ten sposób naszą wiarę, złożymy dziękczynienie Bogu za Drogę Krzyżową Odkupienia a także zjednoczmy z nią nasze osobiste krzyże i krzyżowe drogi. Zabierzmy ze sobą lampiony a domy nasze niech ozdobią zapalone znicze.

Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 23 marca br. i przejdzie od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę, 24 marca br., w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Obchody rozpoczną się o godz. 14:00, a w programie przewidziane są: koncert ewangelizacyjny, świadectwa, modlitwy oraz festiwal palm wielkanocnych. Spotkanie zwieńczy Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej.

Niech ten tydzień, poprzez udział w rekolekcjach, przygotuje nas na jak najgłębsze przygotowanie się do przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. Szczęść Boże wszystkim!

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Mateusz Drozdowski (parafia tutejsza) i Małgorzata Tulkis (parafia Zwiastowania NMP Białystok)