Jutro, w Wielki Poniedziałek, po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy w naszym kościele Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami Niedźwiedzią, Pawią, Żurawią, Sarnią i Sokolą. Wyznamy w ten sposób naszą wiarę, złożymy dziękczynienie Bogu za Drogę Krzyżową Odkupienia a także zjednoczmy z nią nasze osobiste krzyże i krzyżowe drogi. Zabierzmy ze sobą lampiony a domy nasze niech ozdobią zapalone znicze.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz naszą wielkopostną jałmużnę, którą chcemy wspomóc misję naszego parafianina ks. Adama Wińskiego na Kubie.

Wielki Czwartek – rozpoczyna Triduum Paschalne – wspomnienie wydarzeń zbawczych: męki i śmierci Jezusa Chrystusa. To dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Wspominamy, a zarazem upamiętniamy Ostatnią Wieczerzę, jaką Chrystus spożywał ze swymi Apostołami w ostatnią noc przed męką.

W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia potrwa do godz. 23.00.

Adorację prowadzą: 19:30 – 20:30  Koła Żywego Różańca; 20:30 – 21:30 Matki w modlitwie; 21:30 – 22:00 młodzież Ruchu Światło – Życie; 22:00 – 23:00 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

 

Wielki Piątek – Jeden z najważniejszych dni w ciągu roku. W tym dniu wszyscy chrześcijanie wspominają mękę i śmierć Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Eucharystii.

W naszym kościele od godz. 9.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 I Dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 23.00.

Adorację prowadzą: 20.00 – 20:30 Koła Żywego Różańca; 20:30 – 21:30 Matki w modlitwie; 21:30 – 22:00 Młodzież Ruchu Światło – Życie; 22:00 – 23:00 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

 

Wielka Sobota – Dzień ten jest czasem oczekiwania i żałobnej ciszy po wielkopiątkowym pogrzebie Jezusa. Główną celebracją Triduum Paschalnego, jak i całego roku liturgicznego, jest wieczorna Wigilia Paschalna.

W naszym kościele od godz. 9.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 12.00 (co godzinę) do 17.00 w dolnym kościele będzie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. O godz. 15.00 II Dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 22.00 przed kościołem rozpocznie się Wigilia Paschalna, którą według wczesnochrześcijańskiej tradycji zakończy procesja rezurekcyjna. W I dzień Wielkanocy w naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 6.00, 9.00, 10.30 i 12.00 (nie ma Mszy św. o godz. 18.00). W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. będzie niedzielny.

Niech rozpoczynający się Wielki Tydzień przygotuje nas na jak najgłębsze przeżycie Świąt Wielkiej Nocy. Szczęść Boże wszystkim!