W tym tygodniu:

Jutro (5.03) Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

W czwartek (8.03), na Mszy św. o godz. 18.00 powierzać będziemy Bogu kobiety w dniu ich święta.

Zachęcamy małżeństwa i rodziny do włączenia się w duchową i ludzką formację w Ruchu Domowego Kościoła. Bliższe informacje w zakrystii.

Rekolekcje wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 11-13 marca br. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej.

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 18 do 20 marca 2018 r. Poprowadzi je o. Edward Konkol, werbista.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. Kto będzie zbawiony? 11 i 12 marca 2017 r. o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. Wzorem lat ubiegłych, Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post zachęca do włączenia się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”.  Ojciec Święty prosi, by w każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostał otwarty przez 24 godziny bez przerwy, dając w ten sposób możliwość do modlitwy adoracyjnej i spowiedzi sakramentalnej. Odpowiadając na ten apel, Arcybiskup Tadeusz Wojda. Metropolita Białostocki zdecydował, że takim kościołem w naszej Archidiecezji będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku  dolny kościół, które pozostanie otwarte od godz. 21.00 w piątek 9 marca do godz. 21.00 w sobotę 10 marca. Przez te 24 godziny będzie tam adoracja eucharystyczna  i możliwość spowiedzi sakramentalnej.

UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 29. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w piątek 9 marca  br. i przebiegać będą według następującego porządku: godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej – procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego

Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

Trwajmy w wielkopostnym skupieniu. Niech Pan obdarzy nas cierpliwością i wewnętrznym pokojem i pozwoli dzielić się nimi z tymi, których postawi na naszej drodze.

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Piotr Ł. Nieścierowicz (wcześniej parafia tutejsza, obecnie św. Wojciecha) i Urszula Stolarska (parafia Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie.