W tym tygodniu:

W tym tygodniu:

W przyszłą niedzielę (11 lutego) obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy udzielać Sakramentu Namaszczenia Chorych. Może go przyjąć osoba poważnie chora, osłabiona przez wiek. Skutki specjalnej łaski sakramentu namaszczenia chorych są następujące: zjednoczenie chorego z męką Chrystusa dla dobra chorego i całego Kościoła; umocnienie do przyjmowania po chrześcijańsku cierpień związanych z chorobą lub starością, (umocnienie w cierpieniu); przebaczenie grzechów, jeśli chory nie mógł go otrzymać przez sakrament pokuty; umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci; powrót do zdrowia, jeśli to służy dobru duchowemu chorego; przygotowanie na przejście do życia wiecznego.

Zatroszczmy się, by przy naszej pomocy osoby starsze i chory mogły uczestniczyć w tym czasie łaski.

Prowadzimy zapisy na ministrantów. Zainteresowanych: dzieci, młodzież i dorosłych prosimy o kontakt z nami w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do nabycia „Dróg Miłosierdzia”. W związku z ogłoszeniem przez Episkopat Polski roku 2018 Rokiem św. Stanisława Kostki, temat nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” brzmi: „Boży buntownik”. Poświęcony jest on osobie tego niezwykłego Świętego, jego odwadze, wytrwałości i dążeniu do Boga. Polecamy kolejny artykuł z cyklu „W szkole Świętej Rodziny” o cnocie długomyślności, a także pierwszy artykuł z cyklu dotyczącego 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, opowiadający o sytuacji na Kresach Wschodnich.

„Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła.”

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Z tej okazji ks. Rektor napisał do nas list, który umieściliśmy na naszej stronie internetowej i przed wejściem do kościoła. Zachęcamy do lektury.

Ojcowie Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają na rekolekcje ignacjańskie w „życiu codziennym” pod hasłem „Pragnę Ciebie”. Rekolekcje potrwają od 18.02 do 18.03 br. Spotkania wspólne będą w niedzielę o godz. 14.30 w Oratorium św. Jerzego przy kościele św. Wojciecha w Białymstoku, ul. Warszawska 46a.

Nauczycielom i wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy pomyślnych wiatrów Ducha Świętego na rozpoczynający się jutro II semestr roku szkolnego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom „Szczęść Boże” na rozpoczynający się tydzień.