W tym tygodniu:

W tym tygodniu:

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy udzielać Sakramentu Namaszczenia Chorych. Może go przyjąć osoba poważnie chora, osłabiona przez wiek. Skutki specjalnej łaski sakramentu namaszczenia chorych są następujące: zjednoczenie chorego z męką Chrystusa dla dobra chorego i całego Kościoła; umocnienie do przyjmowania po chrześcijańsku cierpień związanych z chorobą lub starością, (umocnienie w cierpieniu); przebaczenie grzechów, jeśli chory nie mógł go otrzymać przez sakrament pokuty; umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci; powrót do zdrowia, jeśli to służy dobru duchowemu chorego; przygotowanie na przejście do życia wiecznego. Zatroszczmy się, by przy naszej pomocy osoby starsze i chory mogły uczestniczyć w tym czasie łaski.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie naszej świątyni z dekoracji świątecznych.

14 lutego rozpoczyna się Wielki Post, przygotowanie na największe święta wyznawanej przez nas wiary – Wielkanoc, czas nawrócenia i odnowienia wiary. Rozpoczniemy go w środę posypaniem głów popiołem na Mszach św. w górnym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od lat 14 do końca życia) i post (od 18 do 60 roku życia).

Kościół zaleca jeden posiłek większy i dwa mniejsze, ale także zupełne powstrzymanie się od jakichkolwiek pokarmów przede wszystkim w intencji przebłagalnej.

W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Gorzkie Żale będą odprawiane: we wtorki, czwartki i niedziele po Mszy św. wieczornej.

Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godzinie 16:15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.

Od 16 lutego, w każdy piątek Wielkiego Postu po „Drodze Krzyżowej” będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godziny 21:00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

Od 17 lutego, w każdą sobotę Wielkiego Postu o godzinie 17:00, w domu parafialnym, będzie wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym na niedzielę tzw. Lectio Divina.

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 18 do 20 marca 2018 r. Poprowadzi je o. Edward Konkol, werbista.

W przyszłą niedzielę (18.02) po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Życzymy obfitującego w dobro tygodnia pracy i nauki.