W tym tygodniu:

W pierwszy czwartek miesiąca (1.03), podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów;

W pierwszy piątek miesiąca (2.03) po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego (dolny kościół) i potrwa do 21.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00 i Drogę Krzyżową. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00.

W pierwszą sobotę miesiąca (3.03), po Mszy św. o 18.00 różaniec fatimski.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Msza św. ku czci św. Kazimierza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 5 marca br. (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

Szkoła Podstawowa przy ul. Żurawiej zaprasza 27.02 (wtorek) na dzień otwarty kandydatów do przedszkola (3-6 lat) – 9.00-16.00 i przyszłych pierwszoklasistów (7 lat) na godz. 17.00. Także Szkoła Podstawowa przy ul. Gdańskiej zaprasza na podobne spotkanie 28.02 (środa), godz. 16.30-18.00 – bliższe informacje na plakacie.

Przed wyjściem z kościoła ofiarą do puszek można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

W naszej wspólnocie witamy dk. Tomasza Mnicha, który w naszej parafii rozpoczyna posługę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi. Pozostanie z nami do końca maja. Otoczmy go modlitwą i życzliwością.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Nabożeństwa i spotkania wielkopostne:

Gorzkie Żale: wtorki, czwartki i niedziele po Mszy św. wieczornej;

Droga Krzyżowa: piątki: dla dzieci o godzinie 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej; po „Drodze Krzyżowej” – adoracja Najświętszego Sakramentu (dolny kościół) do godziny 21:00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty;

w soboty Wielkiego Postu o godzinie 17:00 (dom parafialny) – wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym na niedzielę tzw. Lectio Divina;

w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.40 śpiewamy „Godzinki o Męce Pańskiej”;

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 18 do 20 marca 2018 r. Poprowadzi je o. Edward Konkol, werbista.

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Piotr Ł. Nieścierowicz (wcześniej parafia tutejsza, obecnie św. Wojciecha) i Urszula Stolarska (parafia Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie.

 

Odszedł do Pana: Tomasz Sarosiek