W tym tygodniu:

Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, przygotowanie na największe święta wyznawanej przez nas wiary – Wielkanoc, czas nawrócenia i odnowienia wiary. Aby w tym pomóc zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i spotkaniach formacyjnych:

Gorzkie Żale: wtorki, czwartki i niedziele po Mszy św. wieczornej;

Droga Krzyżowa: piątki: dla dzieci o godzinie 16:15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej; po „Drodze Krzyżowej” – adoracja Najświętszego Sakramentu (dolny kościół) do godziny 21:00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty;

w soboty Wielkiego Postu o godzinie 17:00 (dom parafialny) – wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym na niedzielę tzw. Lectio Divina;

w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.40 śpiewamy „Godzinki o Męce Pańskiej”;

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 18 do 20 marca 2018 r. Poprowadzi je o. Edward Konkol, werbista.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2 lutego ofiarą 2224,78 zł. wsparliśmy klasztory klauzurowe, zaś przed tygodniem ofiarą 5530 zł. i 5 $ Seminarium Duchowne. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

Szkoła Podstawowa przy ul. Żurawiej zaprasza 27.02 (wtorek) na dzień otwarty kandydatów do przedszkola (3-6 lat) – 9.00-16.00 i przyszłych pierwszoklasistów (7 lat) na godz. 17.00 – bliższe informacje na plakacie.

Życzymy obfitującego w dobro tygodnia pracy i nauki w wielkopostnym skupieniu.