W tym tygodniu:

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy do domu parafialnego na świąteczne ciastko i kawę. Wspólnotom „Przyjaciele Oblubieńca” i „Matki w modlitwie” dziękujemy za podjętą w tym względzie służbę.

Także w dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 12.00, w dolnym kościele spotkanie opłatkowe wszystkich Kół Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę (14.01), po Mszy św. o godz. 10.30 w domu parafialnym spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a w dolnym kościele konferencja formacyjna ich rodzicom.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, którego główny temat brzmi: „Dziadkowie darem dla młodych”.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd wraz z dziećmi i młodzieżą z białostockich szkół w dniu 9 stycznia br. o godz. 12.00 w Katedrze białostockiej.

Fundacja Spe Salvi zaprasza na Festiwal Kolęd – „Kolęda z Gwiazdą”, który odbędzie się dnia 13 stycznia 2018 r. w sali Kina TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Program rozpocznie się o 14.30 występami zgłoszonych uczestników Diecezjalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, a zakończy się koncertem kolęd w wykonaniu Violi Brzezińskiej. Wstęp wolny.

Dzisiaj o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.

Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic:

Poniedziałek (od 16.00): ul. Niedźwiedzia (numery parzyste od ul. Żurawiej do ul. Ciołkowskiego), ul. Niedźwiedzia (numery nieparzyste od ul. Żurawiej do ul. Ciołkowskiego), ul. Żółwia

Wtorek (od 16.00): ul. Żubrów

Środa (od 16.00): ul. Dojlidzka, ul. Folwarczna

Czwartek (od 16.00): ul. Jagiellońska (numery parzyste od ul. Mickiewicza do ul. Dojlidzkiej), ul. Jagiellońska (numery nieparzyste od ul. Mickiewicza do ul. Dojlidzkiej), ul. Łabędzia

Piątek (od 16.00): ul. Jagiellońska (numery parzyste od ul. Dojlidzkiej do końca), ul. Jagiellońska (numery nieparzyste od ul. Dojlidzkiej do końca), ul. Lwowska

Sobota (wyjątkowo od 12.00): ul. Kołodziejska, ul. Rysia, ul. Bobrów

Życzymy nadprzyrodzonej radości, której źródłem jest nasz chrzest przez który jesteśmy dziećmi Boga, przeznaczonymi na wieczność w Miłości. Dzieciom, młodzieży i studentom niech Duch Święty powieje w intelektualne żagle. Szczęść Boże!